BrzydUla

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(Przekierowano z Brzydula)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Prawda, że piękna?

BrzydUla – niskobudżetowy serial nadawany przez dzieło szatana, opowiadający o losach obrzydliwej niezbyt urodziwej Uli, która dostała staż w niszowej firmie Fleja & Lumpex 24h. Fabuła serialu opiera się na toposie niewiernego męża. Głównym bohaterem jest Marek Dobrzański, bogacz, który zdradza swoją narzeczoną z sekretarką[1]. Przeciętna widzka serialu uważa to za romantyczne (nie wiedzieć czemu, nie ocenia podobnie kultowego Blonde Secretary Giving A Blowjob To Her Boss). Słowa „romantyczny” nie używa jednak do określania swojego narzeczonego, który zostawił ją dla koleżanki z pracy. Ważną rolę w serialu pełnią także zagadnienia ekonomiczne. Konflikt w firmie rodzi pytanie, czy kupować z Niemiec, czy z Szwajcarii, bo Włochy drogie. Serial zakończyła przemiana Uli z BrzydUli w ŁadUlę [2].

Serial ten cieszył się sporą oglądalnością wśród ludzi mało inteligentnych. Jak donosi nasz informator, 45,76% oglądających miało wykształcenie podstawowe, a tylko 5,99% widzów było w wieku, w którym wykształcenie to było… nazwijmy to: normalne.

Jako, iż w TVN-ie skończyły się pomysły, włodarze stacji postanowili przywrócić serial w 2020 roku, jednocześnie po raz kolejny oszpecając główną bohaterkę fryzurą, okularami i nadwagą, licząc, że widzowie nie pamiętają już wersji sprzed dwunastu lat.

Bohaterowie[edytuj]

 • Ula Cieplak – główna bohaterka, 26-letnia, na studiach wszyscy chłopcy zabiegali o jej pierogi względy. Teraz pracuje w Febo&Dobrzanski, mieszka w Rysiowie. Niedawno awansowała na stanowisko szefa. Zakochana w Marku Dobrzańskim. Jako jedyna pisze e-maile w MS Paint.
 • Marek Dobrzanski – były prezes firmy i jej właściciel. Bawi się w grę o nazwie „Miłość z Ulą”.
 • Paulina Febo – dawna narzeczona Marka. Jest posiadaczką połowy firmy. Ma także botox w ustach i ogromny dom. Kocha zwierzęta, a zwłaszcza Lwy.
 • Pshemko (właść. Wieńczysław Wycior) – projektant w firmie Febo&Dobrzański. Nie dajcie się zwieść pozorom – tak naprawdę jest gejem.
 • Maciek Szymczyk – kumpel Ulki, zawsze może liczyć na jej wsparcie oraz pomoc gotówkową.
 • Violetta Kubasińska – wyjątkowa i niepowtarzalna, swoje ubrania (koszulki w panterkę i srebrne kozaczki) kupuje w wyłącznie markowych sklepach, którym Channel nie dorasta do pięt. Kocha wszystkich chłopców, a na swoim koncie „zaliczeń” ma już Sebę, Maćka, Artura i Boru-bara. Często lata na Dżawę i Bara-bara. Najlepszym przedmiotem szkolnym był dla niej wf. Myśli, że Seba serio ją kocha.
 • Piotr Sosnowski – zwany też Doktorem Polo z uwagi na luksusowy styl ubierania się (wypchane dżinsy i zmięte polo). Uważa się za chłopaka Uli, jednak podejrzewa się go o narcyzm i homoseksualizm, ponieważ – po pobiciu przez swojego rywala Marka – rozpłakał się.
 • Seba – przyjaciel Marka, wyjątkowo miły, romansował z Romeo, Violą oraz recepcjonistką. Dobry jak do rany przyłóż, muchy by nie skrzywdził. Podejrzany o romans z Markiem.
 • Dziewczyna z recepcji – zwana Anią. Seba nieśmiało do niej wzdychał, jednak ta twarda laska dała mu kosza, a raczej koszem w łeb. Feministka. Aktualnie dobiera się do niej (opisany wyżej) Maciek.
 • Alex Febo – wróg Marka, gburowaty dyrektor finansowy tejże firmy, podejrzany o miłość do Adama, gdyż kupuje mu drogie prezenty np. aparat cyfrowy – żeby podglądał yyy, to znaczy śledził Marka.
 • Józef Cieplak – wdowiec, wychowuje syna i córy, romansuje z Alą, ale o jego względy zabiega również Dąbrowska. Ubiera się w Lumpexie, choć z pensji brzyduli mógłby sobie kupić jakieś porządniejsze ubranie…

Przypisy

 1. W XIX-wiecznej Polsce za coś takiego zostałby utopiony w Świtezi
 2. kto by się spodziewał?