Wyniki konkursów „Różowy Słoń” i „Biały Kruk” już są!
Zobacz, które artykuły i grafiki czytelnicy wybrali jako najlepsze w 2020 roku.

George Herbert Walker Bush

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(Przekierowano z Bushusuru)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Degustacja sushi przez Busha

George Herbert Walker Bush (ur. 12 czerwca 1924 w Milton, zm. 30 listopada 2018 w Houston) – były amerykański polityk, w latach 1989–1993 prezydent tego kraju. Wcześniej robił za kolegę Ronalda Reagana w Białym Domu.

Biografia[edytuj • edytuj kod]

Bush wychowywał się w bogatej rodzinie. Jako, że atrakcji miał co nie miara, uczył się latać samolotami. Tak mu dobrze szło, że został pilotem podczas II wojny światowej. Stopniowo rozwijał się w polityce, aż został ważną szychą u pewnego amerykańskiego aktora. Gdy już został prezydentem, dbał o to, by ZSRR się rozpieprzyło (jednocześnie popierając działania Gorbaczowa) oraz by japońscy politycy mieli brudne ubranie od wymiocin. W wolnym czasie prezentował najnowsze zabawki Husajnowi. Jednak miał pecha, bo wyrzucenie wszystkim pieniędzy w Kuwejt spowodowało wzrost zadłużenia, przez co przegrał z Clintonem.

Bushusuru[edytuj • edytuj kod]

Jednym z dokonań George Busha było jedzenie sushi. Niestety, sushi pochodziło z brudnych wód Morza Wschodniochińskiego, przez co zawierało w sobie dużo rtęci i innych świństw. Dodatkowym nieszczęściem było to, że rybkę Bush jadł na pewnym bankiecie u ówczesnego premiera Japonii. Degustację zakończył sam Bush, gdy półprzytomny zwrócił zawartość żołądka na marynarkę gospodarza. Aby nie musiał tłumaczyć się ze wpadki, szybko zaprezentował swoje zdolności aktorskie i zemdlał. W mediach mówił, że wcześniej pograł sobie w tenisa, przez co złapał wirusa grypy i rozchorował się.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

  • George Herbert Walker Bush odwiedził dwa razy Polskę. Na jednym ze spotkań pragnął, by prezydentem Polski został Wojciech Jaruzelski.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]