Gwóźdź logo.svg
Który fragment artykułu na Nonsensopedii cię bawi najbardziej?

Zgłoś go w konkursie Gwóźdź!

C3PO

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
C3PO świętuje po wygranym meczu.

Oh, dear.

Reakcja C-3PO na większość czynników stresogennych

Nasze szanse na przeżycie są jak jeden do dwóch milionów!

C3PO to życiowy optymista

C3PO – nieodłączny w każdej z części Gwiezdnych Wojen przydupas bardzo ważnego bohatera serii, R2-D2. Poza widocznym zamiłowaniem do tuningu (chromowanie na złoto na całej powierzchni karoserii), ten nadwrażliwy robot o humanoidalnej posturze posiadł znajomość ledwie sześciu milionów języków i gdyby nie jego całkowita nieporęczność, byłby doskonałym towarzyszem na wszelkich wycieczkach zagranicznych. W charakterze kieszonkowego słownika, ma się rozumieć. Jego orientacja w terenie pozostawia już, niestety, nieco do życzenia, więc, jako potencjalny przewodnik, odpada on już w przedbiegach.

Historia[edytuj • edytuj kod]

C-3PO został stworzony przez Cybot Galactica (cokolwiek by to było), aczkolwiek niejaki Anakin Skywalker przypisał sobie jej dokonanie[1]. Nieoficjalnie uznaje się, iż toksyczne, ciężkie opary, jakie wydzielały się w trakcie jego produkcji, uszkodziły płuca Anakina, czego długofalowym efektem okazała się być złośliwa odmiana astmy i częściowe wypaczenia mózgu, powodujące m.in. kryzys osobowości i manię wielkości, które to doprowadziły go do przejścia na Ciemną Stronę Mocy i zostanie Lordem Vaderem. Świadomość ta wprawiła C-3PO w depresję i skłoniła do próby samobójczej, jednakże fakt, iż jest on robotem sprawił, że skasowanie pamięci z dysku twardego nie zabiło go, a jedynie wyrzuciło ten epizod w głęboką otchłań zapomnienia.

Mentalność[edytuj • edytuj kod]

Pewne oznaki w zachowaniu robota pozwalają wysunąć przypuszczenie, iż C-3PO w głębi swego ducha jest kobietą. Świadczą o tym takie czynniki, jak:

  • skłonności do narzekania na każdy drobiazg;
  • uprzykrzanie życia jedynemu stałemu towarzyszowi swojego życia;
  • popadanie w panikę przy napotykaniu nawet drobnych trudności;
  • przeżywanie praktycznie wszystkiego jak żaba okres;
  • nieumiejętność przyjęcia do wiadomości i strzelanie focha, jako bezwarunkowa reakcja na spotkanie się z odmową w dowolnej sprawie, lub po prostu stanowiskiem sprzecznym z jego subiektywnym poglądem;
  • ogólne zmanierowanie zarówno gestów (jak na 5 stawów na krzyż, oczywiście), jak i mowy potocznej.

Istnieją różne hipotezy na temat przyczyny takiego profilu osobowości C-3PO:

  1. Ponieważ został stworzony przez chłopca, który właśnie wszedł w fazę dorastania, jego usposobienie może być odzwierciedleniem zainteresowania Anakina płcią przeciwną. W takim wypadku da się wywnioskować, iż jego osobowosć została mu nadana intuicyjnie, jako podświadoma próba stworzenia sobie idealnej towarzyszki życia. Niedoświadczenie twórcy tłumaczyłoby zarówno niedopracowanie i upierdliwość charakteru androida, jak i jego ewidentny brak biustu.
  2. Podczas próby popełnienia samobójstwa, niektóre obwody uległy przepaleniu, powodując zauważalną irracjonalność postępowania i stwarzając iluzoryczne wrażenie, iż ma się do czynienia z przedstawicielką płci pięknej, której zachowanie także często jest pozbawione jakiegokolwiek zrozumiałego dla reszty ludzkości sensu.
  3. Ciężkie wydarzenia z jego przeszłości nie doprowadziły do żadnych usterek technicznych, jednakże jego delikatna, stworzona z układów scalonych, psychika została uszkodzona i pomimo zapomnienia tego bolesnego przeżycia, gdzieś w głęboko ukrytej podświadomości jego umysł został wypaczony, wywołując znaczące zaburzenia charakteru i nieuświadomiony transseksualizm.

Przypisy

  1. Akurat…