FotoŁowca 2021 – głosowanie
Wybierz najlepsze zdjęcie w FotoŁowcy 2021! Głosować może każdy, nie trzeba się nawet rejestrować.

Caps Lock

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

cAPS LOCK – JEDEN Z KLAWISZY NA KLAWIATURZE. sIEDZI SOBIE PO LEWEJ STRONIE, POD TABULATOREM I NAD LEWYM SHIFTEM I CZEKA. mA SWÓJ SYGNAŁ ŚWIETLNY UMIESZCZONY W PRAWYM GÓRNYM ROGU KLAWIATURY (TO TEN ŚRODKOWY). nIE LUBI SHIFTÓW. wCIŚNIĘTY, POWODUJE DOKŁADNIE TAKI SAM EFEKT, JAKI W TYM MOMENCIE OGLĄDASZ.

dZIAŁANIE[edytuj • edytuj kod]

cAPS LOCK PRZED WCIŚNIĘCIEM JEST TYLKO ZWYKŁYM, JAKIMŚTAM KLAWISZEM NA KLAWIATURZE. jEGO MOC URUCHAMIA SIĘ WTEDY, GDY TAK ZWANY USER WCIŚNIE GO I CHCE COŚ WPISAĆ W JAKIMŚ POLU. kLAWISZ WYSYŁA WÓWCZAS OSTRZEŻENIE DO LAMPKI, KTÓRA ZAPALA SIĘ. nIE KAŻDY UŻYTKOWNIK KOMPUTERA POTRAFI JEDNAK DOJRZEĆ TĘ ZAPALONĄ LAMPKĘ I PRÓBUJE NAPISAĆ WYPRACOWANIE. kIEDY ZOBACZY, ŻE WYSKAKUJĄ SAME WIELKIE LITERKI (LUB KOMPUTER NIE PRZYJMUJE „POPRAWNEGO” HASŁA), WYKONA KTÓRĄŚ Z NASTĘPUJĄCYCH CZYNNOŚCI (W ZALEŻNOŚCI OD ILORAZU INTELIGENCJI):

  • wYŁĄCZY KLAWISZ I BĘDZIE PISAŁ DALEJ;
  • wYRZUCI KOMPUTER PRZEZ OKNO;
  • wYRWIE OBA SHIFTY, A GDY ZOBACZY, ŻE TO NIE DZIAŁA, WYKONA CZYNNOŚĆ WYŻEJ.

nIENAWIŚĆ DO SHIFTÓW[edytuj • edytuj kod]

cAPS LOCK NIENAWIDZI KLAWISZY ZNAJDUJĄCYCH SIĘ POD NIM LUB POD ENTEREM Z NARYSOWANĄ STRZAŁKĄ W KIERUNKU KLAWISZA WYŻEJ, CZYLI TAK ZWANYCH SHIFTÓW. dLACZEGO? oTÓŻ SHIFT POTRAFI ODWRACAĆ DZIAŁANIE CAPS LOCKA, ALE TYLKO TAK DŁUGO, JAK JEST WCIŚNIĘTY. cAPS PRÓBUJE DOWIEDZIEĆ SIĘ, JAK SHIFT TO POTRAFI I ZABEZPIECZYĆ SIĘ PRZED TĄ TECHNOLOGIĄ, ALE NIGDY MU SIĘ TO NIE UDAŁO.

zOBACZ TEŻ[edytuj • edytuj kod]