Gwóźdź logo.svg
Masz swój ulubiony tekst z artykułu na Nonsensopedii, który trafia w sedno i rozbawia do łez?

Zgłoś go w konkursie Gwóźdź!

Cheese rolling

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Oficjalny ser używany w rozgrywkach

Cheese rolling (pol. toczenie sera) – dyscyplina sportowa uprawiana w Gloucestershire w Anglii. Charakteryzuje się bardzo prostymi zasadami. Jest to sport niezwykle brutalny i kontuzyjny, a także szczególnie wyczerpujący psychicznie. Polega na toczeniu sera ze wzgórza. Jest wiele różnych technik, nie sposób jest jednak wymienić je wszystkie, gdyż każdy zawodnik ma swój własny styl. Nie wiadomo jak powstała tradycja, ale pewne jest, że w Gloucestershire nie ma zbyt wielu atrakcji. Wiekszość mieszkańców tego regionu wytwarza ser lub go toczy. Do uroczego angielskiego hrabstwa co roku przyjeżdżają wspaniałe drużyny z wielu odległych miast, na przykład z Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch.

Techniki[edytuj • edytuj kod]

  • Uciekajo, atakui! – uciekanie w dość szybkim tempie przed serem, po czym równoległe z nim staczanie się w towarzystwie głośnego okrzyku Aaaaaaaa.
  • Chodź tu skurczysynu! – gonienie sera w dość szybkim tempie, po czym równoległe z nim staczanie się w towarzystwie wojowniczego okrzyku Aaaarghh.
  • Psiapsióła – bieg tuż obok toczącego się sera w dość szybkim tempie, po czym równoległe z nim staczanie się.
  • Wrzask tłumu – posiadanie sera w dupie, toczenie się w stronę rozentuzjazmowanego tłumu, najlepiej jedynie w slipkach.
  • Umarł i pogrzebion – bezwładne staczanie się z wzniesienia.

Jak można zauważyć, większość technik polega na bezładnym staczaniu się wraz z serem.

Mistrzowie[edytuj • edytuj kod]

Najwięcej, bo aż 32 razy wygrywał Rolling Club Gloucestershire, 17 razy wygrywał RCS Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch, 11 razy Gloucestercity i London Cheesederers, 5 razy Welcome Birmingham, Arsenal F.C. (sekcja cheeserollingu) i Legia Polonia.

Cheese rolling jako dowód wyższości nad Wikipedią[edytuj • edytuj kod]

W polskiej wersji Wikipejdii nie ma artykułu o cheeserollingu, co potwierdza bezwarunkową wyższość Nonsensopedii. Jeżeli wpiszesz w wyszukiwarkę cheese rolling, pierwszymi dwoma propozycjami będzie John Cleese i Nirvana. Przekierowaniem będzie chelsea roślina. Nie wierzysz? Spróbuj.


Crystal Project Atlantik.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny sportu. Jeśli dostałeś się do kadry olimpijskiej – rozbuduj go.