Gwóźdź logo.svg
Jaki jest według ciebie najlepszy tekst na Nonsensopedii?

Zgłoś go w konkursie Gwóźdź!

Chester Bennington

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Chester z ołówka poczęty

Chester Charles Bennington (ur. 20 marca 1976 w Phoenix w Arizonie, zm. 20 lipca 2017) – wokalista zespołu Linkin Park i Dead by Sunrise. Czasem udziela się w bardzo ambitnych utworach innych „artystów”.

Biografia[edytuj • edytuj kod]

Chester Charles Bennington urodził się w 1976 r. w Phoenix w Arizonie choć to nie jest do końca potwierdzone, ponieważ opowiedział o tym będąc w stanie nietrzeźwym. W 1980 r. jego starzy zrobili sobie to co powinni kochający się ludzie – rozwiedli się. W dzieciństwie Chester był molestowany seksualnie przez przyjaciela rodziny, nigdy jednak nie wyjawił nazwiska sprawcy . W wieku młodzieńczym zaczął zażywać kokainę i metamfetaminę. Kiedy miał 18 lat, został aresztowany za posiadanie trawki. Zanim rozpoczął profesjonalnie zajmować się muzyką, pracował w barze, którego każdy nazywał Burgerowym Księciem.

W wieku czternastu lat Chester założył osiedlowo-garażowy-sypialniowy zespół trÓ hard-metalowy – Grey Daze. Razem z zespołem nagrał dwie płyty: No Sun Today i Wake Me. W 1998 r. Bennington opuścił zespół (w 2005 roku zapomniał jak się nazywał zespół, tłumaczył to tym że nazwa nie podobała mu się i ssała). Następnie dołączył do Linkin Park (amerykańskiego odpowiednika Lady Pank), jako ostatni, w marcu 1999. Członkostwo w zespole zaproponował mu Mike „Raps” Shinoda i Bennington, pomimo, że nagrywał materiał ze swoją grupą Grey Daze, przyjął propozycję. Aktualnym pobocznym projektem muzyka jest zespół Dead by Sunrise, z którym w 2009 roku wydał płytę Out of Ashes. W listopadzie 2010 roku, na światło dzienne wyszła plotka (potwierdzona faktami), jakoby Linkin Park wkradł się i zamienił w niebyt garderobę marsjańskiego zespołu, oskarżonymi są głównie Chester i Mike Shinoda.