Gwóźdź logo.svg
Masz swój ulubiony tekst z artykułu na Nonsensopedii, który trafia w sedno i rozbawia do łez?

Zgłoś go w konkursie Gwóźdź!

Daniel Craig

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Daniel „Goguś” Craig (ur. 2 marca 1968 w Chester, zm. 2 marca 1968 w Chester) – angielski komik i bezpośrednia inspiracja Johna Woo w filmie Bez twarzy, mistrz aktorstwa ostatnioplanowego, znany zwłaszcza z najgorszych części przygód Ochdżejmsa.

Kariera Nikosia Dyzmy[edytuj • edytuj kod]

Elficka uroda

„Aktor” ów wystąpił w sporej ilości filmów, wciąż z tym samym wyrazem twarzy. Oto najpopularniejsze, bynajmniej nie dzięki niemu:

  • Casino Royale – w tym filmie jako pierwszy James Blond idzie do kasyna ze sporą sumką pieniędzy, a wraca dosłownie nagi.
  • 007 Quantum of Solace – następuje troszkę pocieszenia, ponieważ do tytułu dodano charakterystyczny numer kierunkowy bohatera, aby utrzymać wśród widzów złudzenie, że to nadal Bond. Toteż biega sobie bondziuś z głupawym uśmieszkiem i strzela do ruskich.
  • Ja, Lucyfer – wreszcie idealna rola dla betonowej twarzy. Tytuł sugeruje przyznanie się Dianielka do wszystkich win na świecie, co zostało odebrane jako przeprosiny za spieprzenie marki agenta MI6.
  • Kowboje i Obcy – nastąpiło nieporozumienie, w wyniku czego Craig nie zagrał obcego, ale kowboja. Tym razem nie przeprosił.
  • Dziewczyna z tatuażem – tym razem w kryminale, czyli tam, gdzie jego miejsce. Tylko szkoda trochę tej dziewczyny. I tatuażu.
  • Skyfall – tytuł wskazuje na definitywne spaczenie serii nieśmiertelnego agenta poprzez zapowiedź jeszcze jednej części tego chłamu. W produkcji tejże główny bohater okazuje się być gejem, co totalnie burzy sens seksualnych przygód Ochdżejmsa z poprzednich części.

Syndrom Daniela Craiga[edytuj • edytuj kod]

Choroba układu nerwowego twarzy, popularna zwłaszcza wśród aktorów drugiej kategorii, która odznacza się zupełnym brakiem ukazywania emocji i emanowania energią. Osoby zarażone to między innymi Bruce Willis, Clint Eastwood, Viggo Mortensen, a także Bogusław Linda (co świadczy głównie o szybkości rozprzestrzeniania się zarazy).