FotoŁowca 2022
Pochwal się swoim zdjęciem w FotoŁowcy – konkursie fotograficznym na najzabawniejsze zdjęcie wszechinternetów!

Per Yngve Ohlin

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(Przekierowano z Dead)

Nie mamy już wokalisty! Dead zabił się dwa tygodnie temu! Było to naprawdę brutalne – najpierw otworzył sobie wszystkie arterie, a potem rozwalił sobie mózg strzelbą. Znalazłem go i wyglądało to kurewsko ponuro, górna część jego głowy była rozwalona po całym pokoju, a dolna część jego mózgu wylała się z reszty głowy na łóżko. Oczywiście złapałem aparat i zrobiłem kilka zdjęć.

Euronymous o Deadzie

Per Yngve Ohlin, ps. Dead (ur. 16 stycznia 1969, zm. 8 kwietnia 1991) – szwedzki wokalista black metalowy. Udzielał się tu i tam, głównie w Mayhem. Za bardzo jednak wziął do siebie swój pseudonim i coś mu w końcu strzeliło do głowy.

Znany był z tego, że zakopywał, niczym wiewiórka, swoje ubrania w ziemi, aby przeszły trochę stęchlizną i robactwem, a dopiero po kilku tygodniach zakładał je na koncerty. Nazywał to esencją śmierci. Hodował zdechłego kruka w plastikowym worku i lubił się nim sztachnąć. Raz pociął się tulipanem tak nieszczęśnie, że wylądował w szpitalu z powodu niedokrwienia.

Mówił, że w jego głowie siedzi leśny troll, który chce żyć w lesie, więc dobroduszny Szwed pomógł mu (trollowi) wydostać się z więzienia. 8 kwietnia chwycił broń i po ówczesnym podcięciu żył, strzelił sobie w głowę, dając wolność swojemu leśnemu alter-ego. Po śmierci, Dead nadal udziela się w Mayhem pod postacią kawałków swojej czaszki dumnie dyndającej na piersiach członków zespołu.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]