FotoŁowca 2022
Pochwal się swoim zdjęciem w FotoŁowcy – konkursie fotograficznym na najzabawniejsze zdjęcie wszechinternetów!

Krzysztof Rutkowski (detektyw)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(Przekierowano z Detektyw Rutkowski)
Polski Duke Nukem

Krzysztof Rutkowski (nie mylić z Ostrowskim, ur. 6 kwietnia 1960) – polski właściciel agencji detektywistycznej, mściciel, poseł na Sejm, koordynator grup pościgowych i kierowca wyczynowy. Płochliwi klienci utrzymują, że naprawdę ma na imię Detektyw, ponieważ tylko tak się im przedstawił.

Wraz ze swoim patrolem jest w stanie stworzyć zespół morderców-sprzątaczy. Pracuje na zlecenie matek z dziećmi, które opuścił mąż, psioczy na policję, przekracza prędkość, bywa zatrzymywany w krajach ościennych pod zarzutem nielegalnego posiadania broni. Znany jest z okrzyku BOMBA podczas akcji (wskazuje to na powiązania z grupami terrorystycznymi) oraz ze zwrotem Sprawdź czy ma klamkę.

„Klamka”, znana motocyklistka z Mazowsza, utrzymuje, że Detektyw nadal jej nigdzie u nikogo nie znalazł, bo ponoć jest wolna i niezależna, a zgłoszenie o jej zaginięciu zostało sfałszowane. Detektyw twierdzi, że to jedyna sprawa, której tak długo nie udało mu się rozwiązać.

„Klamka” znana jest nie tylko na Mazowszu. I wiadomo również, że lubi zapierCenzura2.svgć (skoro Detektyw jej nie znalazł znaczy, że Jej nie dogonił a tym samym oznacza to, że wolna nie jest). Jednakże pogłoskę o tym iż Klamka nie jest wolna może zdementować niejaki Marcin W.

Miłośnik tańca. Przed każdym oberkiem czy kujawiakiem upewnia się, że jego partner wie kto prowadzi, lapidarnym pytaniem wiesz z kim tańczysz?

Obecnie na nowo znajduje się na językach dzięki Kaśce, śliskim dywanikom oraz Sosnowcowi.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

  • Idąc do fryzjera, zawsze przynosi ze sobą poziomice.
  • Stał się inspiracją dla gry Minecraft.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]