/dev/user

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(Przekierowano z Dev/user)
/dev/user po przesłaniu do niego danych z /dev/random

/dev/user – katalog zawierający użytkownika siedzącego przy komputerze z zainstalowanym systemem Unix. Jeśli słychać stukanie z wnętrza katalogu, użytkownik w nim siedzący jeszcze żyje. Jest on znany jako jeden z nierozwiązywalnych problemów informatyki – tzw. PEBKAC (Problem Exists Between Keyboard And Chair). Jest on niepisaną przyczyną 99,(9)%[1] panik jąder w systemach takich jak Unix, Linux i innych, łącznie z szatańskimi oknami.

Cechy szczególne[edytuj • edytuj kod]

Jak każdy informatyk, /dev/user powinien być dostępny przez cały dzień, w środku nocy o północy, a nawet gdy w serwerowni wysiądzie prąd. Jego podkrążone oczy są spowodowane nadmiarem mocy, koniecznej do funkcjonowania przez całą dobę. Niestety, jeżeli wpiszemy do Terminalu

sudo rm -rf /dev/user

użytkownik popełni samobójstwo.

Błędy[edytuj • edytuj kod]

Jedyny błąd, jaki może zgłosić to urządzenie, to:

bash: /dev/user: Resource currently unavailable

Który może wyniknąć po wypiciu boskiego napoju[2] i konieczności wizyty w królewskim pomieszczeniu, więc dla spójnego działania całego systemu, nie zaopatrujmy użytkownika w piwo.

Przypisy

  1. reszta to problemy ze sprzę… przepraszam, to 100%!
  2. o ile decyduje się na napoje wyskokowe


Zobacz też[edytuj • edytuj kod]


Crystal Clear app klaptop.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny informatyki. Jeśli klikasz szybciej niż myślisz – rozbuduj go.