FotoŁowca 2022 – głosowanie
Zdecyduj kto trafił najlepsze zdjęcie w FotoŁowcy 2022! Głosować może każdy, nie trzeba się nawet rejestrować.

Drzonków

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Drzonkówwieś w województwie lubuskim oddalona o około 6km od Zielonej Góry. Jej mieszkańcy i historia to tematy sporów wielu szanowanych naukowców.

Istnienie[edytuj • edytuj kod]

Wiele osób wierzy, że Drzonków realnie istnieje, lecz dla tych, którzy sprawdzili na mapach Google, jest to jedynie nazwa na niekończącej się drodze. Według wieloletnich badań owa miejscowość pojawia się raz na tysiąc lat, żeby mieszkańcy mogli zebrać potrzebne im zapasy oraz znaleźć odpowiednią ilość osób do prokreacji.

Religia[edytuj • edytuj kod]

Mimo kościoła, zbudowanego w Drzonkowie w roku 1612, który miał zapobiec szerzeniu się religii w tej wsi, została ona jednak wierna swojemu Bogowi. Zbyt późne otwarcie szkoły doprowadziło do mylnego rozpoznania Słońca, które w Drzonkowie jest uważane za Księżyc i vice versa. Tak więc władcą jest syn boga Księżyca, który mylnie nazywany jest synem boga Słońca.

Mieszkańcy[edytuj • edytuj kod]

W Drzonkowie mieszka wiele znamienitych postaci, a liczba ludności oscyluje w granicach 1 500. Populacja znacznie zwiększa się jednak na czas wyborów samorządowych – słyszano o przypadkach pączkowania.


Crystal Clear app Volume Manager.png Autor tej sekcji wpisał tu raptem parę słów. Jeżeli denerwuje Cię takie postępowanie – rozwiń ją.

Atrakcje[edytuj • edytuj kod]

Jedynym obiektem, którym może zachęcać Drzonków jest Zielonogórski Klub Sportowy, aczkolwiek konie, które się w nim znajdują, dziwnie patrzą się na ludzi, a basen czyszczony jest napalmem.

Mity i legendy[edytuj • edytuj kod]

W Drzonkowie znajduje się „autostrada do piekła” z piosenki zespołu AC/DC, która nie prowadzi do piekła, lecz do sklepu, w którym sprzedają tylko stare mleko i źle wydają resztę. Według mieszkańców, w Drzonkowie jest więcej niż jedna asfaltowa droga, lecz jest to kolejny mit, gdyż jedyną ulicą z taką właśnie nawierzchnią jest ulica Olimpijska, która nie ma nic wspólnego z (jak sama nazwa wskazuje) olimpiadą, choć żeby ją przebyć, trzeba być światowej klasy atletą.

Klimat[edytuj • edytuj kod]

Granice Drzonkowa wyznaczają granice wiecznego śniegu, gdyż całą powierzchnię wsi pokrywa lądolód. Na szczególną uwagę zasługuje też fakt istnienia tam najgłębszych kałuż, które nigdy nie wysychają, a w ich czeluściach zginęło już wielu poszukiwaczy przygód, a także turystów, którzy nigdy nie wrócili z zakupów w sklepiku na moczarach.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]