Dyskusja Nonsensopedia:Powody usuwania haseł

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Usuwanie haseł[edytuj]

Zauważyłem ostatnio że niektórzy edytują strony tak, aby można było łatwo dojść do strony 100\100pts.Można by było dodać do regulaminu dodawania haseł, żeby nie robić zbyt prostych dojść do tej strony???

Cebula2[edytuj]

Chcę odblokować stronę Cebula2 (dyskusja) 14:03, sie 19, 2014 (UTC)

Usunięty artykuł[edytuj]

eee... nie wiem czy trafiłem w dobre miejsce... mam pytanie do adminów: jeżeli wyedytuję nowe hasło które być może jest skasowane przez admina to czy zapis o obu zdarzeniach jest uwzględniony na stronie "ostatnie zmiany" (specjalna:recentchanges) ? bo nie wiem czy mój artykuł został usunięty czy może w ogóle się nie zapisał...

Można było po prostu na forum, anyway jeżeli hasło się zapisało, to pojawiło się na ostatnich zmianach i każda kolejna edycja też się pojawia. Jeżeli hasło zostanie skasowane, to na ostatnich zmianach zostanie odnotowany tylko fakt skasowania (szukaj w special:log/delete), a edycje tego hasła znikną z ostatnich zmian, bo już go nie ma. Zniknął też z innych publicznie dostępnych miejsc, jak wkład użytkownika, zmiany w dolinkowanych i historia strony. Szoferka 02:25, 24 kwi 2007 (UTC)

Jedyny autor[edytuj]

Dlaczego czasami przy uzasadnieniu usunięcia hasła czasami jest napisane (jedyny autor: <tu wstaw adres IP lub nick autora>)? Kwaczor I Wielki Flaga Rzeczpospolitej Obojga Narodów.PNG Kwaczor I Groß 09:46, 20 sie 2009 (UTC)

Taki jest domyślny opis usunięcia dla artykułów z jednym autorem. Misiek XCV 09:49, 20 sie 2009 (UTC)

???[edytuj]

Moze byscie sami zaczeli edytowac te strony zamiast kasowac najmniejsze proby zmienienia tutaj czegos... Co to, tylko elicie wolno edytowac nonsensopedie? W takim razie na stronie glownej zawarte jest klamstwo, gdyz tam jest napisane ze kazdy moze edytowac polska encyklopedie humoru. Wam sie adminom w glowach przewraca, bo wam sie wydaje ze wszyscy dookola to nooby a tylko wy jestescie full pro. Co w tym co zrobilem bylo zle???
P.S. Nie martwcie sie - banowanie IP nic wam nie da bo mam zmienne.
80.239.242.67 18:48, paź 2, 2009 (UTC)
Zobacz to. Poza tym:
  • „klamstwo, gdyz tam jest napisane ze kazdy moze edytowac” - każdy może edytować, ale nie każda edycja przejdzie. Nie wywala Ci, że nie masz uprawnień do edytowania, to znaczy że edytować możesz.
  • „wszyscy dookola to nooby a tylko wy jestescie full pro” - „full pro” są ci, którzy umieją pisać hasła.
Amen.
[adiblol/19:19, paź 2, 2009 (UTC)] 

A najlepszy powód usuwania haseł brzmi: "Bo tak". Tego by nawet Bareja nie wymyślił... 83.30.16.205 19:54, kwi 7, 2010 (UTC)

Bądźmy szczerzy. Najlepszy (i chyba zarazem najgłupszy) powód usuwania haseł, to tak jak wspomniał ktoś nade mną "Bo tak". Argument roku, który nic nie mówi. Coincidence? (dyskusja) 14:54, gru 24, 2014 (UTC)

To wywodzi się z czasów, kiedy trzon admiństwa stanowiła gimbaza z problemami w szkołach, czym mogła pokazać swoją wyższość. Teraz się to zmieniło, no ale taki archaizm pozostał. JohnAvery (dyskusja) 14:58, gru 24, 2014 (UTC)
No i „Bo tak” to jeden z domyślnych powodów, jakie są ustawiane przy usuwaniu artykułu. Ja staram się pisać coś od siebie, ale nie wiem, na ile mi weny starczy ;) Pangia.JPG 15:31, gru 24, 2014 (UTC)
Ponieważ jest to powód domyślny, używam go, gdy trzeba skasować dużo i szybko i tam, gdzie powód kasacji jest oczywisty dla każdego. Ponadto, jest to skrót myślowy stosowany wobec treści zawierających tak dużo różnych błędów i niedociągnięć, że ich wymienienie w powodzie zajęłoby kilka linijek loga. W przypadku skarg i niejasności, każdy użytkownik skasowanego artykułu może napisać do admina który go skasował, prosząc o szczegóły powodu usunięcia (oczywiście w granicach rozsądku i grzecznie). = °ZelDelet ° = 20:03, gru 24, 2014 (UTC)

Brzytwa[edytuj]

Jeszcze N:BO brakuje Serscull 06:39, wrz 17, 2012 (UTC)

Jakiś żart[edytuj]

Po co w ogóle ta nonsensopedia skoro i tak nic tutaj nie można napisać. Człowiek poświęca kilka godzin na napisanie hasła a admin usunie cię bo mu sie nie podoba. Popieram poprzedników że tutaj jest tylko samowolka adminów i nic więcej. Nie wiem skąd autor może wiedzieć że tekst jest niby marny jak nie wie o czym wgl jest to hasło? 15 letni admin usuwa. Problemy z gimbazy rozładowuje tutaj. Niby każdy może pisać ale i tak nic nie przejdzie to po co wgl pisać? Tutaj panują zasady jak w jakimś totalitarnym państwie.Nie wiem czy cenzura w PRL była taka ostra jak wy. — Ta niepodpisana wypowiedź jest autorstwa użytkownika 83.11.18.249 (dyskusjawkład). Pamiętaj o podpisywaniu się przy użyciu ~~~~!

Skoro jest 17k artykułów, to chyba jednak można coś napisać, nie? ;) Zawsze możesz też napisać do admina który usunął artykuł, dlaczego to zrobił, albo założyć konto i napisać artykuł najpierw w brudnopisie albo inkubatorze, a potem dopracować. Eksekk | dyskusja 23:26, lut 3, 2016 (UTC)

to jak napisaćdo administratorra? — Ta niepodpisana wypowiedź jest autorstwa użytkownika 83.11.18.249 (dyskusjawkład). Pamiętaj o podpisywaniu się przy użyciu ~~~~!

Sprawdź na stronie swojego artykułu kto usunął, a potem wejdź na stronę adminów, stamtąd do dyskusji odpowiedniego admina i tam możesz pisać. Eksekk | dyskusja 23:36, lut 3, 2016 (UTC)

Dodatkowy powód[edytuj]

W liście brakuje Lania Wody, a jest w szablonie „Zasady i Wytyczne” w sekcji „Powody Usuwania Haseł”. Lanie Wody to znane zjawisko więc według mnie też powinno się tam znajdować. Iиferno82 обсуждение 21:55, lis 21, 2017 (UTC)

Nie zawsze jest to takie oczywiste. Mr obornik Skargi i zażalenia 23:18, lis 21, 2017 (CET)
No tak ale znajduje się w Szablonie to czemu nie miało by się znajdować na stronie? To ma tylko służyć lepszemu zawiadomieniu gdyż użytkownik z reguły przeczyta tylko te podpunkty i może nie wiedzieć że instnieje coś takiego jak Lanie Wody. Odnoszę się tutaj do mojego przypadku bo czytałem Powody usuwania haseł ale że istnieje coś takiego jak Lanie Wody dowiedziałem się dopiero od Experta. Iиferno82 обсуждение 22:53, lis 21, 2017 (UTC)

usuwanie tekstu z powodu ,,marne"[edytuj]

ktoś wie o co chodzi bo na nonsensopedii nic o tym nie ma :| — Ta niepodpisana wypowiedź jest autorstwa użytkownika SEBA2002G (dyskusjawkład). Pamiętaj o podpisywaniu się przy użyciu ~~~~!

Jest to powód wybierany z listy najczęstszych powodów. O ile się orientuję listę oraz jej przyległości tworzył Expert3222. Pozwoliłem sobie wycofać Twoją edycję z podaniem tego powodu, gdyż czytając odniosłem wrażenie, że starasz się być śmieszny na siłę. Nie jest to szczegółowo opisane, gdyż obecnie jesteśmy w chwili przebudowy pomocy i kanciapy. Ryk2 (dyskusja) 16:31, 19 sie 2019 (CEST)

Wyrazy skruchy i przeprosin[edytuj]

Dobra, okej, rozumiem, przepraszam. Postaram się dodawać mniej gruzu i cepibuli. Pozdrawiam, Użytkownik Nonsensopedii. — Ta niepodpisana wypowiedź jest autorstwa użytkownika 79.185.225.25 (dyskusjawkład). Pamiętaj o podpisywaniu się przy użyciu ~~~~!