FotoŁowca 2022
Pochwal się swoim zdjęciem w FotoŁowcy – konkursie fotograficznym na najzabawniejsze zdjęcie wszechinternetów!

FIFA 08

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Grafika piękna, tylko co ona przedstawia?

Szuka szczęścia między nogami!

Dariusz Szpakowski FIFA 08

FIFA 08gra komputerowa, symulator piłki nożnej. Od kilku lat gracze mogą się zachwycać ciągle tą samą grafiką i tym samym komentarzem.

Komentatorzy[edytuj • edytuj kod]

Szaranowicz i Szpakowski dają z siebie wszystko, więc komentują z takim zaangażowaniem, jakby komentowali warcaby. Panowie komentatorzy czasami trochę przysną (chociaż nie zawsze to przeszkadza, jako, że słuchając ich komentarzy sam niejednokrotnie zaczniesz śnić o swojej 1974 bramce), ponieważ w 5 minucie meczu widzą zawodników wbiegających na boisko. Ekscytują się zdobytą bramką już po wznowieniu gry od środka. Często też zastanawiają się, czy po rzucie wolnym padnie gol, kiedy to wybijasz właśnie łaciatą spod swojej bramki. Rzuty karne zawsze są „wątpliwe” i „dużo się o nich dyskutuje na przerwie w szatni”.

By nas pocieszyć po remisie, komentatorzy powiedzą po raz dziesiąty z rzędu, że przegrywamy.

Radość z grania[edytuj • edytuj kod]

Radość z grania jest wielka. Każde dziecko w wieku 7 lat ciśnie bez przerwy klawisze A,S i D patrząc z kapiącą pianą z ust jak piłkarze latają po całym boisku i podają dziwnym trafem non stop do przeciwników. Nigeria zawsze wygrywa z Francją raz nawet 4:2.

Rodzaje graczy[edytuj • edytuj kod]

W FIFĘ grają ludzie o różnych umiejętnościach nazywanych nie wiedzieć dlaczego skillem.

Nowicjusz[edytuj • edytuj kod]

Średnio w wieku 7 do 10 lat. Jest to przyszły Cristiano Ronaldo, który dopiero co nauczył się włączyć FIFĘ i wali w klawiaturę byle tylko ich idol się poruszał. Specjalizuje się w naprzemiennym wciskaniu klawiszy A, S i D, oraz dryblingu (wymijaniu szerokim łukiem przeciwników na sprincie).

Średnio-zaawansowany[edytuj • edytuj kod]

Nastolatek 10-12 lat, który otrzymał grę od swoich rodziców na urodziny i zapatruje się najpierw w okładkę, potem w instrukcję, a na końcu idzie z płaczem do rodziców, że gra nie odpaliła. Gra na najtrudniejszym poziomie – Amator. Jeśli już uda się zainstalować FIFĘ ma 2% posiadanej piłki w meczu, jednak z czasem staje się całkiem dobrym graczem, który potrafi nawet grać przez sieć. Nie korzysta z tej opcji oferowanej przez producentów, gdyż grają tam sami „pro”, którzy nie pozwalają mu podać piłki.

Zaawansowany[edytuj • edytuj kod]

Średnio 12-16 lat. Gra w FIFĘ dość długo, głównie przez sieć, gdyż komputerowy gracz nie jest już dla niego wyzwaniem. Zgrywa Boga wygrywając z noobkami i popisuje się rankingiem przed kumplami. Nie posiada klanu, gdyż musiałby grać mecze z lepszymi od siebie, co jest przecież dla niego poniżeniem.

Ekspert[edytuj • edytuj kod]

Tzw. Pro w wieku od 16-100 lat, nie schodzi z FIFY przez ok. 10h dziennie. Ma klan i robią o nim filmiki, które otrzymują 1000 komentarzy na YouTube najczęściej o treści „Cheater” lub spolszczone „Cziter”. W gronie kumpli jest uważany za herosa. Wyzywa wszystkich od debili. Gra na padzie, ponieważ klawiatura nie pozwala na wykonywanie 10 000 kliknięć na sekundę i wykonywania 100 tricków w ciągu minuty. Nie posiada także analogów dostępnych na padach.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]