FotoŁowca 2022
Zalegają ci w galerii telefonu zabawne zdjęcia? Podziel się nimi w konkursie FotoŁowca i zostań łowcą roku!

Teflon

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(Przekierowano z Fluon)

Właściwości mechaniczne nietopliwy plastomer

Wikipedia o teflonie

politetrafluoroetylen topi się temperaturze 327 °C

Ciąg dalsz artykułu na Wikipedii

Teflon, tarflen, fluon, politetrafluoroetylen, PTFEpolimer, którym pokrywa się patelnie, podkładki pod myszy komputerowe i rękawiczki. I tu pytanie: po co komu to wszystko naraz? Śmigajmy zatem myszkami po patelniach, albo ubierzmy je na ręce!

Właściwości chemiczne[edytuj • edytuj kod]

Politetrafluoroetylen to jedyna substancja, która nic sobie nie robi z nad wyraz korozyjnego i roztrwarzającego działania kwasu fluorowodorowego. Tak ogólnie to ma w dupie wszystko i wszystkich. Nie reaguje z niczym, nie rozpuszcza się ani nie roztrwarza.

Dzięki swym właściwością atomowym do teflonu nie przylegają nawet najbardziej lepkie materiały takie jak placki, krokiety czy naleśniki. Poza tym mógłby służyć jako nawierzchnia lodowiska (raczej teflonowiska), bo to najbardziej śliska substancja świata.

Zastosowanie[edytuj • edytuj kod]

Teflon ma wiele wszechstronnych zastosowań… no dobra, żartowałem. Używa się go tylko do pokrywania patelni, podkładek pod myszkę i rękawiczek.


Crystal Clear app kservices.png To jest tylko zalążek ahtykułu z dziedźyny technyky. Jeśly nie posiadasz żadnej wady wymowy – rozbuduj go.