Gwóźdź logo.svg
Jaki jest według ciebie najlepszy tekst na Nonsensopedii?

Zgłoś go w konkursie Gwóźdź!

Frampol

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Tatarski herb miasta Frampol

Frampol (zwany także Kolonią Frampol) – miasto i gmina w województwie lubelskim, w powiecie biłgorajskim. Siedziba powiatu i gminy Frampol. Mają herb pochodzący od tatarskich najeźdźców i dumnie się tym szczycą.

Historia[edytuj • edytuj kod]

Początki Frampola, w wyniku braku źródeł, nie są do końca wyjaśnione. Prawdopodobnie został założony przez bimbrowników, którzy udawali farmerów, aby mieć przykrywkę. Każdy dumny i szanujący się mieszkaniec Frampola chwali się skalą bombardowań w czasie II wojny światowej. Niemieccy lotnicy wybrali sobie Frampol do bombardowania, bo znaleźli polski skład bimbru rynek wyglądał jak tarcza. W 2000 roku Janusz Palikot zdobył Frampol i zmienił jego nazwę na Kolonia Frampol. Od tej pory Farmpol jest kolonią Biłgoraja.

Topografia[edytuj • edytuj kod]

Rynek, który wygląda jak kwadratowa tarcza, został zbudowany specjalnie, aby sprawdzać celność lotników. Reszta Frampola to jedna, prosta ulica.

Rozrywka[edytuj • edytuj kod]

Jedyną tutejszą atrakcją jest opcja wyjazdu z tego nudnego wspaniałego miasta.

Oświata[edytuj • edytuj kod]

Pałac miejscowego gubernatora

Poza najbardziej patologiczną szkołą podstawową w całym województwie, we Frampolu nie ma więcej placówek edukacyjnych. Każda matka wysyłająca swoje dziecko do szkoły, wsadza mu do plecaka e-papierosa i pałkę teleskopową. Znaną i cenioną opcją wśród starszaków jest także nóż kuchenny. Idealny do grożenia nauczycielom na przyrce, gdy nie chcą postawić uczniowi trójeczki. Uczniowie biorący udział w konkursach organizowanych przez kuratorium, w szczególności historycznych, znani są ze ściągania. Jest to jedyny sposób dla nich na wydostanie się z tego bagna do szkoły w bardziej prestiżowym miejscu, jak Biłgoraj. W tym samym budynku mieści się zoo, do którego uczęszczają uczniowie. To oni rozprowadzają wszystkie podejrzane substancje takie jak sacharozę, czy wirusy ospy wietrznej.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]