FotoŁowca 2022
Masz oko do wyłapywania absurdów? Zrób zabawne zdjęcie i prześlij je na konkurs FotoŁowca!

Fundacja SCP

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Jeden z obiektów – truskawka wywołująca rozwolnienie

Fundacja SCP (dosł. Secure, Contain, Protect; z ang. Zabezpieczać, Przechowywać, Chronić; w języku polskim znane także jako: Spieprzanie z Ciemnej Placówki, bądź Seks, Cycki, Pieniądze) – totalnie idiotyczna fundacja, stworzona na podstawie creepypasty. Nie istnieje na naszej planecie, ani w układzie słonecznym, być może nawet w galaktyce. Fundacja zajmuje się wyłapywaniem wynaturzeń tułających się po świecie, takich jak: posągi z betonu łamiące karki, humanoidy w podeszłym wieku, mogące przeniknąć przez każdą istniejącą materię, a nawet trumnę wywołującą stan podobny do upalenia, lecz (nie)stety potem doprowadzającą do śmierci.

Główny cel fundacji[edytuj • edytuj kod]

Wymyślona fundacja ma wymyślony cel, czyli złapać wszystko, co jest anomalne/dziwne/niebezpieczne (niepotrzebne skreślić), przenieść jeśli się da, znaleźć i zrozumieć sposób działania tych mutantów i zamknąć tak jak się da/trzeba. Ponadto, gdy się już uda zamknąć to czarnobylskie cholerstwo, trzeba teraz pomyśleć, jak to kurde zniszczyć/unicestwić. Czasem jednak się nie da, ponieważ te anomalne cośki przeczą prawom fizyki, albo są zrobione z jakiegoś minerału, którego nawet sam Bóg na oczy nie widział.

Skąd, jak i po co?[edytuj • edytuj kod]

Każdy normalny człowiek, który miał kontakt z tym gównem jakże interesującym tematem nauki i sił nadprzyrodzonych zadaje sobie te trzy nurtujące, aczkolwiek krótkie pytania. Zamieszczamy sensowne odpowiedzi, abyście mogli jeszcze bardziej zrozumieć co to jest to całe SCP.

  • Skąd? – SCP ma swój radosny początek na internetowym wysypisku śmieci, zwanym 4chan. Tam pojawił się obrazek betonowego posągu stworzonego przez geniusza/idiotę na kwasie o imieniu Izumi Kato. Obrazek rozprzestrzeniał się szybciej niż plaga dzieci neo na niezabezpieczonych łączach internetowych, aż w końcu nieznana grupa ludzi stworzyła cały serwis dokumentów na temat SCP. Powstała wiki, na której można przeczytać każdy dokument w języku angielskim, beznadziejny polski odpowiednik, oraz całkiem dobry nieistniejący już portal starszy.pl, na którym można było przeczytać dokumenty w języku polskim, przetłumaczone bez Google tłumacza, było ich tam naprawdę wiele, ale jednak nie tych najciekawszych. Szkoda.
  • Jak? – najczęściej uznawane za zwykły przypadek, bo każdy normalny człowiek sądzi, że taki kawałek radioaktywnego chBlad.pngstwa nie powinien ujrzeć światła dziennego, no ale stało się. Najwyraźniej każdy zapomniał, że to był 4chan, oraz o tym, że wszystko co tam się znajduje, zostało skażone najczystszym sokiem z trolli internetowych. Nawet o tym, że najgorsze rzeczy wydostają się i są potworami oderwanymi z głównej bazy. Jaki debil był za to odpowiedzialny?!
  • Po co? – nic innego, jak chęć wkręcenia kitu małym dzieciom, dzieciom neo oraz każdemu innemu naiwnemu człowiekowi, który wierzy w brednie. Oczywiście, można też wykopać sobie dziurę w mózgu głębokości kilometra utożsamiając się z każdym dokumentem i wmawiać sobie, że to istnieje naprawdę, co jest w końcu kłamstwem. To cholerstwo stało się także priorytetem do stworzenia najbrzydszej, a zarazem bardzo strasznej gry.
Illuminati Seal.jpg FNORD! 
Ten artykuł jest zbyt bliski PRAWDY!
Zapomnij o tym co tu przeczytałeś lub przygotuj się na pranie mózgu bądź eliminację.


Zobacz też[edytuj • edytuj kod]