FotoŁowca 2022 – głosowanie
Zdecyduj kto trafił najlepsze zdjęcie w FotoŁowcy 2022! Głosować może każdy, nie trzeba się nawet rejestrować.

Teletubisie

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(Przekierowano z Gejotubisie)
Zdjęcie Teletubisiów z archiwum Talibów
Teletubisie naśladujący Beatlesów

Teletubisie mówią pa-pa!

Teletubisie gdy zabijają Bowsera w Mario Forever

Tulimyyy!

Teletubisie w każdym odcinku

Ooooooooooo!

Teletubisie i ich szczyt słownictwa

Proszę nie nosić czerwonej torebki, bo ktoś pomyśli, że jesteś jednym z teledupisiów

Kabaret Pod Wyrwigroszem o Teletubisiach

Teletubisie (właśc. Teletubbies) – angielski serial telewizyjny, produkowany z myślą o najmłodszych widzach w wieku 1–4 lat w celu kształtowania ich homoseksualnych zachowań w dorosłym życiu. Jak każdy wie, bajka jest dziełem Żydomasonokomunistów stworzonym w celu deprawowania polskich dzieci. Teletubisie swoim stylem bycia przypominają spokojne, ciche dzieci w wieku przedszkolnym, jednak w ich umysłach kryje się homoseksualny instynkt i tylko czekają, aby straszyć małe dzieci. Wszystkie Teletubisie mają na brzuchach telewizory, na których po emisji programu oglądają nieodpowiednie dla młodych widzów filmy.

Postacie[edytuj • edytuj kod]

Tinky Winky[edytuj • edytuj kod]

NonNews
Zobacz w NonNews temat:

Najstarszy z teletubisiów, przyczyna torebkowej afery. Na jego orientację seksualną wskazuje nieomylnie jego czerwona, damska torebka, fioletowy kolor oraz antenka w kształcie trójkąta.

Dipsy[edytuj • edytuj kod]

Zielony teletubiś z prostą antenką, posiadacz łaciatego kapelusza. Krewny Shreka, nazywany inaczej Trzypsy. To właśnie on jest autorem słynnej sentencji nikt nas nie przekona że białe jest białe a czarne jest czarne, którą wygłosił po tym, jak jego biało-czarny cylinder zafarbował się w praniu.

Laa-Laa[edytuj • edytuj kod]

Jej żółta, poskręcana antenka budzi dwuznaczne skojarzenia, tak samo jak pomarańczowa piłka. Ustalono bez najmniejszych wątpliwości, że to właśnie jej telewizorek znakomicie odbiera dzieło szatana.

Po[edytuj • edytuj kod]

Najmniejszy, czerwony teletubiś płci nieznanej. Antenka w kształcie koła aż się prosi, żeby wstawić w nią satanistyczną pacyfkę. Warto dodać, że Po po niemiecku oznacza tę część ciała, gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę. Biedne niemieckie dzieci. Gdy jedzie na swym pojeździe o napędzie nożnym, wydaje odgłos, który po przetworzeniu w translatorze brzmi: Pati, pati, pati. Pierwowzór Po z filmu Kung Fu Panda. Ulubieniec wyborców PO . Najczęściej wyzywa innych używając określenia cio to.

Mroczny Teletubiś[edytuj • edytuj kod]

Zwany także Mhroczhnhym Thelhethubhishiem. Jest jak Yeti - niby jest, ale nikt go nie widział. Wiadomo, że jest czarny, ma czerwone oczy i antenkę w kształcie pentagramu. Propaguje satanizm wśród najmłodszych.

Słońce[edytuj • edytuj kod]

Jedyny prawdziwy niemowlak w świecie Teletubisiów. Jak każde słońce, wschodzi i zachodzi. Przed każdym ważnym wydarzeniem złowieszczo się śmieje, niczym czarny charakter z amerykańskiego thrillera.

Odkurzaczyk Nono[edytuj • edytuj kod]

Teletubisie w wersji koreańskiej

Sprzątacz w teletubisiowym (a może teletubisiastym?) domku. Nikt mu nie płaci za wykonywaną pracę. Ma długą tubę, którą ssie dosłownie wszystko – to, czym nabrudzą właściciele domku, a nawet różne przedmioty. Wykazuje inteligecję większą niż wszystkie Teletubisie razem wzięte. Gadające i jeżdżące zabawki w kształcie Nono są już od wielu lat hitem w przedszkolach.

Gadające prysznice[edytuj • edytuj kod]

Zaprojektowane początkowo, aby Teletubisie mogły brać prysznic oraz zabijać Żydów Cyklonem B poza domem. Wkrótce zardzewiały od nieużywania (w końcu kamery nie nagrywają zapachu, a Teletubisie czystością nie grzeszą) a po odnowieniu zyskały nową funkcję - wkurzania widzów. Wysuwają się z podłoża (potrafią przebić się przez metalową podłogę domu lub granitowe podłoże) gadając jakieś bzdury, zajmują się też duszeniem intruzów.

Kwiatki[edytuj • edytuj kod]

Piszczące przeraźliwie cienkimi głosikami kwiatki są bożyszczem pokemonów i emo.

Króliki[edytuj • edytuj kod]

Jedyne stworzenia w serialu, które nie umieją mówić. Rozmnażają się jak króliki i wszędzie zostawiają bobki.

Wiatrak[edytuj • edytuj kod]

Teletubisie są monoteistyczne, a ich bóstwem jest Wszechmocny Wiatrak. Prawdopodobnie nadaje Radio Maryja bezpośrednio do umysłów teledupisi. Gdy pod wpływem pierda zaczyna się kręcić, wszystko zamiera, a Teletubbiesy stają przed nim i rozpoczynają swą najważniejszą kwestię: Ooooooooo!

Dom Teletubisiów[edytuj • edytuj kod]

Nora wydrążona w ziemi o ścianach obitych folią aluminiową. Miejsce stałego pobytu Nono - urządził tam melinę. Znajdujące się w nim urządzenia są marzeniem każdego trzylatka. Wyposażenie:

  • Maszyna do telegrzanek – wielki toster produkujący telegrzanki i wrzucający je prosto do talerzy.
  • Gadający słup – komputer z różnymi dźwigniami, służy Teletubisiom do gry w Tibię.
  • Telemyjki – pseudogąbki we wstrętnym różowym kolorze dzięki którym Teletubisie utrzymują higienę.
  • Maszyna do tubisiowego kremu – urządzenie wytwarzające różowy, obleśny krem. Wyrzuca go z siebie w sposób i z dźwiękami wymiotowania.
  • Zjeżdżalnia – zaczyna się na szczycie domku i wpada do środka. Na początku każdego odcinka Tubisie potrafią wspiąć się w niej pod górę, jednak w trakcie muszą wychodzić drzwiami. Podczas deszczu świetnie zbiera wodę.
  • Teltubsiowe łóżka – jako kołdra służy folia aluminiowa (potocznie zwana pazłotkiem (?)), pozornie teletubisie śpią oddzielnie.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

  • W angielskiej wersji Teletubisie mają inną płeć (tzn. Trynky i Trzypsy są płci żeńskiej, a Lala i Dupa na odwrót) co czyni spór o torebkę bezzasadnym.
  • Niektórzy uważają, że płeć Teletubisiów jest w ogóle nie do opisania przez przeciętnego człowieka, można wyróżnić co najmniej 21 płci tych stworzeń.
  • Podobno między teletubisiami istniała sekta „Dziecka Słońca”.