Gwóźdź logo.svg
Jaki jest według ciebie najlepszy tekst na Nonsensopedii?

Zgłoś go w konkursie Gwóźdź!

Gofer

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Towarzysz Gofer

Gofer – nie mylić z gofrem. Jeden z mieszkańców Stumilowego Lasu. Człowiek zwierzę czynu i pracy. Zawzięty komunista.

Pochodzenie[edytuj • edytuj kod]

Niestety, nikt nie wie, skąd przybył Gofer. Najbardziej prawdopodobną wersją jest ta, że dzięki swoim dojściom w podziemiu został zwolniony z obozu pracy, a następnie osadzony przez KGB w Stumilowym Lesie. Jego zadaniem było szpiegowanie i przekazywanie informacji o innych mieszkańcach, i prowadzenie proradzieckiej propagandy, w zamian za kartki na żywność i odroczenie kary.

Stosunki z innymi[edytuj • edytuj kod]

Gofer jest bardzo lubiany w Stumilowym Lesie. Spowodowane jest to jego odmiennymi poglądami politycznymi oraz skłonnościami do samotności (mniej oficjalna wersja). Istnieje także plotka, że spiskuje z Krecikiem i Kretesem!

Zadania[edytuj • edytuj kod]

Po wielu latach wiernej służby dla wywiadu mateczki Rosji i propagowania jedynego prawdziwego ustroju został zdegradowany do poziomu zwyczajnego robotnika. W czasie zimnej wojny, jako przodownik pracy, prowadził prace nad instalacją silosów dla rakiet międzykontynentalnych oraz tarczy antyrakietowej.

Osiągnięcia[edytuj • edytuj kod]

W czasie wykopywania dziur na wyrzutnie, Gofer niejednokrotnie pracował w budownictwie dla największego przeciwnika ustroju miłującego pokój i dobrobyt, tworząc między innymi:

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

Jednym z wielkich projektów Gofra było stworzenie tunelu pomiędzy Kremlem i pałacami Fidela Castro, Che Guevara oraz Mao Tse Tunga. Dawno temu starał się to zrobić jego dziadek jeszcze przed wojną, ale został zabity w nieznanych okolicznościach i nie zdążył skończyć inicjatywy. Jeden z włazów miał przebiegać pod domem królika. Niestety budowę przerwano po rozpadzie ZSRR z powodu braku pieniędzy (jaka kapitalistyczna świnia mogła napisać to pierwsze) oraz interwencji królika, który zniszczył piękny plan tunelu.