FotoŁowca 2022
Masz oko do wyłapywania absurdów? Zrób zabawne zdjęcie i prześlij je na konkurs FotoŁowca!

Google Toolbar

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Google Toolbar – stworzone i udostępniane przez wyrocznię Google narzędzie. Jest to obowiązkowy rekwizyt z Googloistów pochodzących z odłamu firefoksowców, choć specjaliści zapewniają, że ta grupa społeczna nie stanowi choćby 1/3 użytkowników Google Toolbara.

Zastosowanie[edytuj • edytuj kod]

Praktyczne zastosowanie Google Toolbara jest bardzo duże: można sobie na niego wsadzić różne, kolorowe przyciski, z czego do jakiegoś sensownego zastosowania nadaje się około 1/40 z nich. Specjaliści jednak zapewniają, że to bardzo dobry wynik w porównaniu z np. kalkulatorem naukowym. Wbrew pozorom, Toolbar przydaje się w wielu sytuacjach, np. wtedy, gdy chcesz zaszpanować kumplom ze szkoły lub nauczycielce informatyki.

Popularność[edytuj • edytuj kod]

Choć popularność tego dodatku jest znikoma, specjaliści zapewniają, że jest to spowodowane tym, iż większość używających internetu ludzi nie wie, jak go ściągnąć albo nie używa Firefoxa (niestety, ponieważ Google promuje komunizm, nie udostępniono wersji na IE, ponieważ oznaczałoby to zwiększenie popularności tejże przeglądarki i wzrost majątku Billa G.). Toolbar jest zazwyczaj ściągany przez biednych rozleniwionych informatyków, którym nie chce się klikać aż dwa razy na zakładki w standardowym panelu zakładek w Firefoksie gdy już zostanie on zapełniony (Toolbar, jeśli nie dodajesz do niego przycisków na potęgę, udostępnia ci dodatkowe pół panela zakładek).

Ponadto, Google Toolbar jest bardzo popularny wśród marginesu społecznego, gdyż Tool jest tani (tańszy od Lidla, bo za darmo). Specjaliści zapewniają jednak, że Google w najbliższym czasie wyda rozszerzoną, płatną wersję Toolbara.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]