Grób

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Grób, jaki jest, każdy widzi
Pan Jajko i jego grób
Miejsce ludzi odpoczynku
Grobowy środek lokomocji
Ale w rzeczywistości wszystko czego potrzebujesz, to surfing

Grób – stałe miejsce zamieszkania, które każdy wykupuje na własność, a nie może się nim cieszyć. Zazwyczaj jest zawilgocone, zagrzybione i pełne robactwa. Nie posiada podstawowych wygód, nie wspominając o braku telewizji, czy internetu. Wystarcza tam jedynie miejsca na poduszkę i święty spokój na 364 dni w roku. Dla zachowania intymności, groby są to dziury zasypane ziemią. Pielęgnowane raz w roku na Wszystkich Świętych.

Większe skupiska grobów nazywane są cmentarzami.

Opis[edytuj • edytuj kod]

Zazwyczaj jest to miejsce stałego relaksu i odpoczynku, którego każdy wreszcie się dorobi. Nie potrzebna jest na nie przedpłata czy kredyt, wystarczy dożywotnio pracować.

Minusem posiadania takiego miejsca, jest brak towarzystwa, bowiem nikt nie śmie zakłócać wypoczynku. Trudności w odwiedzinach może także sprawiać fakt, że znajduje się ono 2 metry pod ziemią. Nad ziemię wystaje tzw. nagrobek, który jest pewnego rodzaju wizytówką odpoczywającego. Wypisane jest na nim imię, nazwisko, a także zdarzają się próby literackie.

Np.:

 • Szanuj zdrowie, bo jak nie,
  to cię spotka to co mnie.
 • Tu leży mąż
  co dręczył mnie wciąż.
  A teraz drogi mężu odpoczniemy sobie,
  ja u siebie w domu, a ty tutaj w grobie.

Zważywszy na mało miejsca wewnątrz, wszelkie drobiazgi, ozdobniki, rzeczy prywatne ustawiane są na powierzchni nadziemnej. Spotkać można więc tu amatorów kwiatów, świeczek, a nawet zdjęcia właścicieli. Wszystko to w połączeniu z wizytówkami ma dostarczyć wszelkich informacji o odpoczywającym, by nikt nie starał się mu przerywać relaksu. Wiadomo powszechnie, że im człowiek więcej posiada bibelotów, tym jest ciekawszy i tym dokładniejszych informacji możemy się o nim dowiedzieć.

Wersja komfortowa[edytuj • edytuj kod]

Dla osób ceniących wygodę, przestrzeń, komfort i wyobraźnię proponowane są groby w kształcie piramid. Charakteryzują się one większą objętością wewnątrz oraz bardziej imponującym wyglądem na zewnątrz. Jest to wersja dla ludzi pozbawionych bibelotów, bowiem na spadzistej powierzchni nie można ich ustawić. Rzadko także można spotkać informację o właścicielu. Znany jest on tylko w najbliższych kręgach, często bogaty i wpływowy.
Plusem posiadania takiegoż komfortowego miejsca odpoczynku jest przestronne wnętrze, do którego zabrać można różne przybory codziennego użytku, pokarmy, biżuterię oraz co komu do głowy przyjdzie. Wiążą się z tym jednak pewne nieprzyjemności – można zostać okradzionym, co zakłóca spokój i sprawia, że przestronne wnętrze przestaje być potrzebne, a staje się mało przytulne i zimne.

Ceremonia grobowa[edytuj • edytuj kod]

Znane są także przypadki samodzielnego wyboru i wyrobu grobu. Wiąże się to z pewną ceremonią. Osoba, szukająca miejsca spoczynku umieszczana jest w bagażniku samochodu, po czym zostaje wywożona do odległego miejsca, które najczęściej znajduje się w lesie. Tam, zaopatrzona w łopatę zaczyna kopać dół, który ma być później jej grobem.
Zalety tych zachowań są oczywiste:

 • Nie ma w pobliżu nikogo, kto zakłócałby spokój;
 • Miejsce wypoczynku nie znane jest nikomu, nie należy więc obawiać się kradzieży i nieproszonych gości;
 • Samodzielne wykonanie gwarantuje wysoką jakość;
 • Fizyczna praca męczy ciało, przez co człowiek ma więcej sił i ochoty na kontemplacje, gdy już zostanie sam.

Wersja dla leniwych[edytuj • edytuj kod]

Związana jest także z samochodem, lecz właściciel nie kopie sobie grobu. Jest wieziony na miejsce odpoczynku i przez osoby trzecie wkładany do grobu. Jest to wersja dla leniwych, która nie posiada wyżej wymienionych zalet. Można jednak wybrać ją, gdy ktoś nie czuje potrzeby samodzielnego działania i nie sili się na oryginalność.

Miłość aż po grób[edytuj • edytuj kod]

Rodzaj miłości, który kończy się wraz ze znalezieniem się w grobie jednego z zakochanych. Jest to przykład, który potwierdza staropolskie przysłowie co z oczu, to i z serca. Jest to rodzaj miłości, który nie wytrzymuje rozłąki.

Miłość tę często deklarują sobie kochankowie tuż przed ślubem, co jest równoznaczne z obietnicą rozwodu i znalezienia innych partnerów życiowych.