Gwóźdź logo.svg
Który fragment artykułu na Nonsensopedii cię bawi najbardziej?

Zgłoś go w konkursie Gwóźdź!

Gra w kapsle

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Plakat z PRLu

Byłem nad morzem, jadłem gofra z masłem. Zachód słońca był, a ja grałem w kapsle.

Divan i Elfin o grze w Kapsle

Kiedyś to się w kapsle grało, a nie to co dzisiaj jakieś Zabili go i uciekł

Twój stary o FPSach

Wiadomo do czego służyły wtedy encyklopedie w domach. Były magazynem flag dla naszych zawodników

Twój stary o Encyklopedii

Gra w kapsle – gra dla małoletnich chlorów wykorzystująca kapsle od piwa. Występuje jej wiele rodzajów, w których wspólne jest wykorzystanie kapsla(odkrywcze) i pstrykanie go palcem. Gra bardzo popularna i ceniona w Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej.

Zasady[edytuj • edytuj kod]

Polska flaga na prowadzeniu ale niebieski Tarczyn depcze jej po piętach!

Zasady gry w kapsle różnią się od wybranego typu rozgrywki.

  • Wyścig – gracze wyznaczają trasę w jakimś brudnym miejscu jak chodnik, po czym pstrykają po nim kapslami, a wygra ten, którego kapsel pierwszy dotoczy do mety. Istnieją różne wersje wyścigu w tym wersja ekstremalna tocząca się, np. na powierzchni deski klozetowej. Ekstremalna wersja najczęściej ma określoną liczbę lapów, chociaż zdarza się, że wyścig kończy się dopiero po tym jak wszystkie kapsle prócz jednego zostaną spłukane.
  • Mecz – gracze muszą skompletować po 11 kapsli każdy i ktoś musi poświęcić swojego Lecha metalika na piłkę. Kapsle mogą się wyróżniać między sobą, ale najlepiej jak są takie same. Ważne, aby piłka się różniła, chociaż też nie musi. Zadaniem graczy jest pstrykanie swoimi kapslami tak, aby trafił w piłkę, która ma się potoczyć do prowizorycznej bramki.
  • Prymitywne rzucanie – gracze rzucają w ścianę lub okno bloku i obliczają jak daleko doleciał ich kapsel. Jeżeli kapsle przebił się przez szybę dolicza się dodatkowe metry, ich ilość zależy od wiatru oraz wilgotności powietrza. Kiedy kapsel przebije się przez ścianę dolicza się dodatkowe kilometry zależnie od grubości ściany. Gdy odległości są obliczone wyznacza się zwycięzcę, czyli tego, który cisnął kapsel najdalej. Zwycięzca ten ma prawo do zabrania kapsli przegranym. Gra praktykowana przede wszystkim przez kujonów gdyż wymaga od gracza nielichej znajomości matematyki oraz fizyki!

Kapsel[edytuj • edytuj kod]

Kapsle i gofry – szczyt lansu

Czym jest kapsel? Prostak i ignorant powie, że korkiem od piwa, ale dla nas Graczy jest czymś więcej. Dla Nas kapsel jest całym życiem i najdroższym skarbem. To My Gracze nie potrafimy przejść obojętnie, gdy w śmietniku ujrzymy wypolerowanego Maściaka. Będziemy grzebać w śmieciach tak długo aż nie zorientujemy się, że to kawałek pazłotka od czekolady. To My Gracze poświęcamy godziny na polerowanie naszych kapsli o kant krawężnika by lśniły i wyglądały jak… No wyglądały fajnie. To My gracze pozbawiamy nasze rodziny bezcennej wiedzy wycinając flagi państw z encyklopedii PWN do ozdobienia naszych kapsli. To również My Gracze odbieramy naszym matkom maść tygrysią dla cennego kapsla nie zważając na to, że bez niej jej twarz zrobi się sucha i popękana. To My Gracze[…]Tak to wszystko My! Ale nie można się na nas za to gniewać, bo to nasza pasja najpiękniejsza ze wszystkich i będziemy grać, będziemy pykać tymi kapslami po brudnych płytach chodnika dopóki nie skończy się trasa naszego wyścigu, wyścigu zwanego życiem

Lans[edytuj • edytuj kod]

Odtwarzacz MP3 gdy goły cyc na kapslu nie wystarczy

Chcesz grać w kapsle? Wiesz już nawet, jak ale Gracze z podwórka nie chcą cię wpuścić na chodnik? Nie znam tego, ale postaram ci się jakoś pomóc, bo żal mnie ściska, gdy widzę takiego niegracza jak ty. Podstawa to kapsel, wypolerowany, wyważony plasteliną lub woskiem, czasem monetą. Dobrze jak dokleisz coś od siebie na wierzchnią część kapsla jak na przykład kawał cyca z Playboya, bo to już jest czad konkretny. Nie zapominaj jak mówić, gdy widzisz Graczy, zwyczajne Cześć tu nie wystarczy. Mijając Graczy mów zawsze Serwusik koledzy bądź Czad koledzy to powinno ich zachęcić do twojej osoby. Gdy już wkręcisz się do paczki musisz wiedzieć, o czym z nimi gadać. Najlepiej jak wcześniej wkujesz na pamięć kraje i ich kolarzy, żeby nie wyjść na głupka, potem to już z górki: Grasz – zbierasz, Grasz – zbierasz. Jest jeszcze jedna rzecz, o której powinieneś wiedzieć: Dziewczyny! Nigdy z nimi nie gadaj jak jesteś z Graczami, możesz, co najwyżej wspomnieć o cyckach nowego króliczka Playboya, prawdziwe panienki zostaw żałosnym niegraczom. To jest wszystko, co powinieneś wiedzieć na temat kapslowego lansu. Serwusik kolego!

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]