Gwóźdź logo.svg
Wybieramy Gwoździa 2022 – najlepszy żart w zbiorach Nonsensopedii!
Głosować może każdy, nie trzeba się nawet rejestrować.

Grawis

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Grawis (`) – nikomu niepotrzebny znaczek, który jest po prostu pijanym ' albo nietoperzem z rodziny Przecinkeae (,).

Ale na szczęście wyjątki się zdarzają. Grawis jest potrzebny tylko i wyłącznie webmasterom, którzy zajmują się SQL i popijają to 60% alkoholem (dlatego w pasku adresu widzisz znaczek %60 zamiast ` - znaczek informuje o ilości procentów w alkoholu spożywanym podczas tworzenia znaku).

Historia[edytuj • edytuj kod]

Krąży pogląd, że dawno, dawno temu pijany webmaster, nie mając komputera (pisał po ławce w swojej szkole) pisał na niej swój niepoprawny kod PHP (o dziwo, nauczycielka nie zorientowała się, że ten osobnik w czerwonej, spoconej koszuli w kratę nie reaguje na otoczenie), po pijanemu pisał apostrof, ale mu nie wyszedł. Następnego dnia, gdy wytrzeźwiał, przeczytał ten kod i znalazł niezrozumiały dla niego znak. Postanowił go używać do zapytań SQL, dlatego dzisiaj grawis jest do czegokolwiek używany.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

  • Amerykańscy naukowcy twierdzą, że po wciśnięciu Shift+Grawis+L jedną ręką odpowiednio szybko ukaże się any key litera Ł. Literę L w kombinacji ponadto można zmienić na inną literę na klawiaturze, lecz może zamienić system w wodę z białymi literami przy zamianie na zły klawisz.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]Lepiej wejdź na stronę główną i znajdź coś innego.