Gwóźdź logo.svg
Masz swój ulubiony tekst z artykułu na Nonsensopedii, który trafia w sedno i rozbawia do łez?

Zgłoś go w konkursie Gwóźdź!

Groupies

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(Przekierowano z Groupie)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Towarzysz Wiesław też miał pokaźne grono groupies

Groupies – fanki zespołu lub wykonawcy muzycznego, a w praktyce także aktora lub kabaretu. Charakteryzują się fascynacją i skłonnością do ślinienia się na widok idoli: słuchają muzyki tylko ze względu na muzyków, oglądają filmy tylko ze względu na aktorów i tak dalej. Młodsze uzewnętrzniają swoje zainteresowanie głównie na blogach. Plakaty ulubionego wykonawcy/zespołu/aktora wieszają w swoich pokojach na całej powierzchni ścian, podłogi, sufitu i okien. Popularne stało się także wieszanie wielu warstw, co, według ich wierzeń, zwiększa doznania w trakcie podniecania się nimi. Większość prawnie podpada pod nadzór kuratora we wszystkich krajach Europy z wyjątkiem tego, gdzie akurat gra ich idol. W Ameryce, podobno problem groupies nie istnieje, prawdopodobnie ma to związek ze średnią wagą kobiet, ale mogą to być przecież tylko podłe insynuacje.

Ideologia[edytuj • edytuj kod]

Ruch groupie, podobnie jak każdy niezorganizowany i nieplanowany ruch masowy na świecie, wytworzył specyficzną ideologię. Wszystkie religie świata z wyjątkiem monofizytyzmu (nie, nie wiemy czemu) uznały, że jest to raczej płytka i nie warta wspominania ideologia, ale… Podstawową zasadą w życiu groupie jest znane motto Ruch to zdrowie. Niestety, niezbyt wysoki poziom inteligencji uniemożliwia większości z tych jakże uroczych dziewcząt poprawną odmianę, toteż groupies błędnie interpretują wydźwięk tego przysłowia, rozumiejąc ruch jako ruch posuwisty.

Taktyka działania[edytuj • edytuj kod]

Taktyki działania są różne w zależności od rodzaju ofiary. Jeśli chodzi o muzyków, to najpopularniejsza jest metoda Pokaż cycki polegająca na pokazywaniu nagich piersi na koncertach. Nie sprawdza się ona jednak w przypadku groupies nie posiadających piersi – tym pozostaje już tylko lecieć na aktorów. Z powodu braku atutów, groupies lecące na aktorów muszą się wykazać większą finezją w swoim działaniu. Dlatego solidnie przygotowują swój atak zbierając wcześniej jak najwięcej informacji o ofierze (grzebanie w śmieciach, podsłuchy na telefonie, prywatni detektywi). Samo natarcie może nastąpić o każdej porze dnia i nocy. Groupies aktorskie są bardzo wytrwale – potrafią na przykład całymi dobami czekać na swoje ofiary w uczęszczanych przez nie miejscach (toaleta w teatrze, teatralna kawiarenka).