Husni Mubarak

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Hosni Mubarak (trzeci od lewej) i przyjaciele

Husni Mubarak (ur. 4 maja 1928 w Kafr al-Musajliha, zm. 25 lutego 2020 w Kairze) – były prezydent Egiptu, mem stycznia 2011 roku, kolega Berlusconiego.

Swoją prezydenturę rozpoczął od importowania sera topionego z Francji. Chciał w dzień serka wiejskiego sprowadzić również ten przysmak, jednak Polacy produkujący ów serek podpisali wcześniej umowę z Muammarem al-Kaddafim, zgodnie z którą Libia miała w Afryce Północnej wyłączność na import produktów mleczarskich znad Wisły. Wkrótce Mubarak sprowadził do Egiptu poparcie bloku wschodniego i metody umacniania swojej władzy. Tak jak Kaddafi, chciał zaistnieć w świecie zachodnim. Jako, że nie było go stać na przeprowadzenie ataku terrorystycznego w samolocie, zaczął wpychać się na salony i tak nadużywać gościnności, że przedstawiciele krajów Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej wprowadzili do słownika pojęcie mubarakingu, oznaczającego zbytnie zawracanie tyłka podczas gościny.

Przez ponad trzydzieści lat cieszył się szacunkiem swoich poddanych, jednak 14 stycznia w Egipcie znalazł się ktoś, kto zna tunezyjski dialekt języka arabskiego i dowiedział się, co się stało z tamtejszym dyktatorem. Tłumacz opowiedział, co się działo w Tunisie i namówił Egipcjan do przeprowadzenia własnej rewolucji. I tak Mubaraka zaczęto porównywać do osła, małpy lub też (w atakach szczególnej złości) do krowy śmieszki. Prezydentowi przestało być do śmiechu 11 lutego, gdyż uświadomił sobie, że brak Internetu wynikał nie z zbyt późnego opłacenia rachunku, a z zablokowania dostępu do sieci na terenie całego kraju. Gdy już wycofał zakaz, zaczął szukać w Google Maps Arabię Saudyjską. Odszedł z kilkunastogodzinnym poślizgiem. Chciał zrezygnować z urzędu wcześniej, ale akurat była godzina policyjna i Mubarak bał się zatrzymania na lotnisku. Po dymisji uciekł z Egiptu płacząc, że jest pierwszym przywódcą egipskim bez swojej piramidy. Wrócił na chwilę, by kupić działkę pod budowę, ale na lotnisku został zatrzymany.

Zdaniem Egipcjan, Mubarak to zaginione arcydzieło chirurgów z Kairu. Medycy jako pierwsi na świecie przeszczepili człowiekowi mózg małpy. Sukces okazał się większy niż oczekiwano, bo ów człowiek stanął na czele Egiptu.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

NonNews
Zobacz w NonNews temat: