Imieniny

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Imieniny – tradycja obecna obecnie tylko w Europie Wschodniej. Okazja do picia.

Historia[edytuj • edytuj kod]

Instytucja imienin znana jest od czasów bitwy pod Grunwaldem, 1410 jest zaszyfrowanym, ze względów militarnych, stosunkiem surowców pierwotnych, które po zmieszaniu, obróbce czasowej oraz termicznej dają w efekcie związek chemiczny (etanol) stosowany zasadniczo do rozluźniania atmosfery podczas rzeczonych imienin.

Skutki imienin[edytuj • edytuj kod]

Imieniny, a właściwie ich obchodzenie znacząco przyczynia się do rozwoju gospodarczego kraju - wiele gałęzi przemysłu (właściwie wszystkie) działa w sferze zaopatrzenia imieninowego, co powoduje wzrost PKB o 6% (niektórzy wolą 40% - ale to inne procenty).
Niektórzy twierdzą, że wzrost PKB jest ujemny, ze względu na występujący po imieninach kac, powodujący zmniejszenie wydajności pracy. Jednak mylą się. Dzięki temu zjawisku służba zdrowia (choć sama nie najzdrowsza) ma zajęcie – niskie nakłady na efektywne leczenie czasem, przemysł farmaceutyczny - produkcja Kacepiryny, monopolowy – masowa produkcja, tzw. klinów, rolnictwo i mleczarstwo - zsiadłe mleko i maślanka, transport i energetyka. Także zespół klinik U Matysiaków ma pełne ręce roboty, itd. Kaco-przemysł daje dodatkowe 4% PKB, co stawia nas w ścisłej czołówce światowej przed Rosją, w której wprawdzie zużycie etanolu w celach grzewczych, rozrywkowych i innych jest znacznie większe – o 1500%, ale z względu na twardość tamtejszych łbów oraz pierwotne spożywanie etanolu domowej produkcji powoduje, że w Rosji wzrost PKB z tego tytułu jest znikomy (0,05 promila) i zasadniczo wynika z nikłych działań gospodarki i rządu w zakresie kacoterapii.

W dziedzinie psychologii społecznej instytucja imienin stwarza korzystne warunki zacieśniania więzi społecznych poprzez zmniejszenie asertywności solenizantów i solenizujących po zażyciu etanolu. To z kolei ułatwia powstawanie układów, systemów zależności ekonomicznej - w efekcie całość powoduje zwiększenie aktywności wszystkich grup społecznych z pominięciem dzieci do lat siedmiu i nielicznych, bardziej schorowanych staruszków.
Nie można zapomnieć o znaczącym wpływie imienin na transport drogowy. Osobnicy po imieninach jeżdżą bardziej zdecydowanie, co przekłada się na wsparcie finansowe policji, zakładów blacharki pojazdowej i lakierniczych, a szczególnie zakładów pogrzebowych (skrzętnie pomijanych w analizach ekonomicznych imienin).

Na marginesie ekonomicznych aspektów imienin, można postawić tezę, że mają one również wpływ na religijność społeczeństwa, a właściwie na przychody kapłanów wszystkich religii z tytułu opłat za sakramenty udzielane potomkom narodzonym po imieninach i innych tego typu okazjach.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]