Bella Swan

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(Przekierowano z Isabella Swan)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Bella

Isabella „Bella” Marie Swan (wg antyfanów – Bella Słoń, bądź Bella Swąd) (pol. Bala „Chłam” „Sram” Słam) – główna bohaterka i narratorka dzieł literackich Stephenie Meyer. Girlfriend, lachon Edzia i szczęśliwa mamusia małej Renesmee. W ekranizacji książki grana przez Kristen Stewart. Znienawidzona przez fanki Edzia.

Wygląd[edytuj • edytuj kod]

Bella niczym nie wyróżnia się dla normalnego czytelnika. Ma długie do ramion loki, bladą skórę, oczy barwy czekolady i wzrost 163 cm. Po przemianie w wampirzycę pokazuje, że nie tylko złe wampiry mają czerwone oczy. W filmowej wersji wyróżniają ją jedynie błędny wzrok i rozwarte 24/7 usta. Wygląda jak ćpun na odwyku. To chyba jakaś choroba genetyczna.

Charakterystyka[edytuj • edytuj kod]

Uśmiecha się raz na 4 dni. Jako człowiek nie posiada praktycznie żadnej koordynacji ruchowej – dla jej zobrazowania weźmy z pozoru banalną czynność, jaką jest siadanie na krześle:

  1. Belli przez pół strony chodzi po głowie: A może usiądę?
  2. Decyduje się.
  3. Całuje się z Edwardem, no bo trzeba się przygotować – cztery strony.
  4. Dostaje palpitacji – połowa strony.
  5. Dzielny Eduardo na ratunek!
  6. Pierwsza próba, niezbyt udana. – akapit.
  7. Gleba! Druga próba – dwa akapity.
  8. Z pomocą Edwarda Bella siedzi na krześle Hura! Nie damy się! Nie damy się! – 20 zdań.

Z tego rachunku wynika, że Bella, by usiąść, potrzebuje 7-8 stron.

W-f to dla niej tak samo trudne co odepchnięcie „Psinki”, kiedy to (jak ona to określiła), wyżej wspomniany Jacob stosuje na niej przemoc fizyczną. (Czyli ją całuje, wbrew jej woli. Ale co ona może?)

Volturi[edytuj • edytuj kod]

Bella, znienawidzona przez Kajusza (chociaż jeden normalny), który chciał ją zabić, bo poznała sekret wampirów. W ostatniej częście Berejkin Dałn Irina, kuzynka z Alaski, zdradziła ją dla Psich chrupek. O, sorka, to nie ta bajka – żeby mogła się zemścić, bo Wilkołaki przez Ara nazywane „zmiennokształtnymi” zabiły jej Laurenta.

Love story[edytuj • edytuj kod]

Bella namierzyła Edzia wzrokiem, zabujała się w nim, (Ed też więc to dowodzi, że nawet starzy są głupi!) pozwoliła się uratować przed rozpędzonym vanem, dała się ugryźć niejakiemu Jamesowi, przeżyła czteromiesięczną rozłąkę z ukochanym, zakochała się w Jacobie, spotkała parę normalnych wampirów, trzęsła tyłem ze strachu przed inną zwyczajną wampirzycą, wzięła ślub z Edziem, zaszła w ciążę i po miesiącu urodziła córeczkę, zmieniła się w wampira, odkochała się w Jacobie (ten poleciał na jej córkę, za co zresztą chciała go zlać), spotkała się ponownie z Volturi i na zakończenie serii bzykała się z Edwardem[1],za co znienawidziły ją do reszty fanki. Urocze, prawda?

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

  1. No nareszcie!