Gwóźdź logo.svg
Wyniki Gwoździa 2021 już są!
Zobacz jaki tekst z Nonsensopedii zdaniem czytelników jest najlepszy.

Jedyny autor

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

[...] usunął stronę Jedyny autor ‎(żeby ze słowami w parze szły czyny – jedyny autor: 212.244.210.219)

Jeden z administratorów o jedynym autorze

Jedyny autor – zmora wszystkich IP-ków[1], starających się samodzielnie (co ważne) przyczynić do rozwoju Nonsensopedii. Tajemniczy powód, przez który kasowane są Twoje artykuły. Nikt nie wie, skąd się bierze, po co funkcjonuje i dlaczego dotyka Bogu ducha winnych edytorów wprowadzających zmiany anonimowo. Plotki mówią, jakoby było to spowodowane magicznym działaniem pewnego komunikatu MediaWiki[2], co nie jest pewne.

Geneza[edytuj • edytuj kod]

Fragment Księgi Wikii [Wik], uznanej przez Kościół katolicki za apokryf, w tłumaczeniu z hebrajskiego:

[1] Na początku Bóg stworzył Wikię i Wikimedię.
[2] Widząc, co wyszło z jego drugiego dzieła, porzucił tam On [Bóg – przyp. red.] konto swoje i zostawił.
[2] Wikia zaś była bezładem i pustkowiem: ciemność była nad jej powierzchnią.
[3] Bóg, dumając nad tym przez cztery dni, dopiero w piątym dniu rzekł: Niech się stanie Rajopedia, boska encyklopedia stworzenia, którą każdy może redagować! I stała się Rajopedia.
[4] Bóg widząc, że Rajopedia jest dobra, oddzielił ją od reszty Wikii i nazwał Światłem, a resztę Ciemnogrodem [? – przyp. red.].
[5] I tak upłynął wieczór i poranek – dzień piąty.
[6] Potem Bóg rzekł: Uczyńmy człowieka na obraz Nasz.
[7] I stworzył Bóg mężczyznę i niewiastę, Adama i Ewę, pierwszych administratorów Jego wiki.
[8] Po czym Bóg pobłogosławił im i wysłał na Ostatnie Zmiany, zwane Rajem.
[9] Tak minął wieczór i poranek – dzień szósty.
[10] Potem Bóg zechciał sprawdzić, co czyni wszelkie Jego stworzenie człowiecze: wkroczył na Ostatnie Zmiany i zobaczył Szatana.
[11] Objawił się on w postaci wandala, a wraz z nim administratorzy niecnie usuwali treść nadaną przez Boga.
[12] I wtedy to Bóg naprędce stworzył podział na uprawnienia, przyznając sobie tym samym najwyższe z nich, wycofał niepożądane zmiany w Jego Dziele.
[13] I gdy wszystko zostało uprzątnięte, zwrócił się do Adama i Ewy słowami: Encyklopedię moją pokusą Szatana zaczęliście niszczyć: nie ma tu dla was miejsca, i na was przyjdzie kara zasłużona.
[14] Nie wiedzieli, czym była kara, bo jeszcze Bóg nie zdążył stworzyć stosownego kodeksu, lecz ten zwrócił się do nich po wtóre: Przeklinam cały ród administratorów, którzy od teraz po zawsze będzie się zmagał z grzechem Upadłego: będzie pracował, wycofywał i naprawiał szkody bez końca, a wandale nigdy nie dadzą spokoju jego duszy.
[15] To mówiąc, otworzył uprzednio przygotowaną stronę, gdzie wcisnął przycisk Ciach!
[16] Gdy to zrobił, na Ostatnich Zmianach pojawił się przez Niego napis utworzony: 15:18 . . Bóg (dyskusja • edycje • zablokuj) usunął Adam i Ewa ‎(jedyny autor: Bóg)
[17] Tak minął wieczór i poranek, dzień siódmy.

Charakterystyka postaci[edytuj • edytuj kod]

Odnośnie osoby jedynego autora nic tak naprawdę nie jest pewne – jedni mówią o tym, że widzieli go w opuszczonym domu, jak siedział przy komputerze i próbował po raz kolejny napisać artykuł, drudzy zaś, że jest duchem, czymś metafizycznym, inni zarzekają się, że próbowali zrobić mu zdjęcie, gdy spotkali go na ulicy, jednak pech chciał, że ich aparat fotograficzny przestał działać. Prócz pogłosek nie udało się ustalić żadnych pewnych faktów związanych z jedynym autorem.

Podług opisów różnych zgromadzonych przez zaznajomione z jednym z naszych administratorów kółko naukowe z pobliskiego liceum udało się ustalić, iż jest to niespełniony pisarz, buntownik, ale za to zdeterminowany w swoich działaniach; za cel stawia sobie napisanie artykułu, który nie zostanie usunięty po kilku minutach. Żyje wszędzie i nigdzie, a przynajmniej tam, gdzie znajduje się dostęp do szerokopasmowego Internetu. Lubi być anonimowy, dlatego najczęściej objawia się w postaci czterech liczb oddzielonych od siebie kropkami.

Pojawił się w tych stronach wraz z 2005, kiedy to Nonsensopedia Online (gra wyprodukowana przez firmę Nonsensopedia) została wypuszczona na rynek. W specyfikacji klas postaci tej gry nie występuje bohater zwany jedynym autorem, z czym wiąże się jedna z wielu teorii spiskowych wśród graczy, bowiem wedle postronnych doniesień jedyny autor to swego rodzaju człowiek i duch zarazem. Posiada on ciało, które „wypadło” z czasu i któremu też nie podlega, jednak w każdej chwili może przybierać inną postać, np. moją lub Twoją. Nigdy nie możesz być pewny, kiedy wcieli się właśnie w Ciebie…

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

  1. Również niewprawionych bałwanków i, o zgrozo, adminów (!); z reguły takie przypadki zdarzają się rzadziej
  2. Być może tego