Kłodzko

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Kłodzko (z niem. Glatz) – miasto i gmina w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim, znajdujące się niedaleko Las Wrocław.

Prawie jak w Pradze

Nazwa miasta według bajek pochodzi od kłody, na której przybyli tu pierwsi mieszkańcy.

Znajduje się tam ogromne więzienie dla nieletnich, nie bez powodu umiejscowione między dwoma szkołami.

W Kłodzku są dwie twierdze, jedna dla tych, którzy pragną coś zwiedzić w dawniejszym więzieniu (też dla nieletnich), a druga, zwana dzika twierdzą, gdzie złamane drzewo jest własnością ćpunów i gwałcicieli, którzy nie zaniedbają żadnego gościa. Obecnie drzewa już nie ma, ale ćpuny i gwałciciele zostali,dodatkowo pojawili się tam metale,którzy to o dziwo nie jedzą kotów,co jest anomalią na cały kraj.

Ma tu również miejsce niecodzienna sytuacja. Mianowicie, mieszkańcy Góry Parkowej (popularnie nazywanej Parkówką) – popularnie nazwani Moresami dresami-moresami lub nieoficjalnie cyganami rok rocznie podpalają swoje domy, by potem miasto je charytatywnie odbudowywało.

Pomimo częstych powodzi, wiele inwestycji powstaje tutaj na terenach powodziowych. Na przykład: miasto posiada odkryty basen, który w przypadku powodzi może zostać za darmo napełniony, rzeczony basen charakteryzuje się wysoki stopniem zasyfienia wszelkiego rodzaju bakteriami a także odpadkami z Czarnobyla.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

  • W 1997 roku nie było Noego, który mógłby zabrać kłodzką ludność do swojej arki.
  • Budowlańcy z okresu PRLu upatrzyli sobie Kłodzko jako miasto rekordów – znajdował się tutaj przez wiele lat najdłuższy most w Polsce – estakada na drodze nr 8 (ponad 700 m), oraz prawdopodobnie najdłuższy budynek – falowiec przy ulicy Rodzinnej (około 800m).
  • Nysa Kłodzka płynie w dwie strony.
  • Na twierdzy kłodzkiej dawniej znajdowała się znana na cały kraj fabryki jaboli, ze sławnym winem marki „Wino”, tak tak, to właśnie stąd pochodzi nektar bogów zwany jabolem, najtańszym ponieważ kosztującym nielada 1 zł!
  • Metale kłodzcy nie jedzą kotów.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]