FotoŁowca 2022 – głosowanie
Pomóż nam wybrać najlepszy strzał w FotoŁowcy 2022! Głosować może każdy, nie trzeba się nawet rejestrować.

Tomasz Kuszczak

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(Przekierowano z Kuszczak)
Tomek podczas przyjacielskiej rozmowy

Tak się zdobywa uznanie na Śląsku

Kibice o lobie

Nie chciałem ryzykować wybicia na rzut rożny...

Tomeczek komentujący puszczony gol

Tomasz Kurczak Kuszczak (ps. Kiedyś zastąpię Van der Sara, ur. 20 marca 1982 w Krośnie Odrzańskim) – polski piłkarz, bramkarz. Tomaszowi „Nie boję się wychodzić” Kuszczakowi wystarczy kwadrans od wejścia na murawę, aby została zaimprowizowana kilkunastostronicowa książeczka przyśpiewek, zachęcających go do oddalenia się w kierunku domowego ogniska. Do niedawna bronił barw angielskiego Manchesteru United, ale go stamtąd wykopali i teraz broni jakiegoś Brighton & Hove Albion w drugiej lidze angielskiej. Już nie ma szans na zastąpienie Van Der Sara (bo odszedł na emeryturę).

Ulubione[edytuj • edytuj kod]

Tomasz „Bo mnie przelobujesz” Kuszczak, znany też jako Kuszczak Wpuszczak nie ma ulubionych rzeczy; jest ciągle niezdecydowany, choć zna swoją wartość. Potwierdził to w mijającym sezonie, w jednym z meczów ligi angielskiej popisał się fantastyczną paradą, podczas gdy w meczu sparringowym naszej reprezentacji z Kolumbią puścił kuriozalną bramkę strzeloną przez bramkarza przeciwników. Jak powiedział: nie chciałem się poślizgnąć.

Jak wyjawił Tomasz Kuszczak w dniu 23.06.2011, piłka zmierzająca po strzale kolumbijskiego bramkarza w meczu towarzyskim przez Mundialem 2006 była mocno podkręcona, co zmyliło naszego bramkarza. „Obliczenia lotu piłki były dobre” – podano – „ale nasz bramkarz źle ocenił odległość dzielącą go od własnej bramki”.

„Takie rzeczy się zdarzają. Gdyby mierzyć jakość dokonań człowieka ilością jego wpadek, ja już dawno musiałbym się podać do dymisji” – dodał Prezydent w wywiadzie udzielonym 23.06.2011

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

NonNews
Zobacz w NonNews temat: