Gwóźdź logo.svg
Masz swój ulubiony tekst z artykułu na Nonsensopedii, który trafia w sedno i rozbawia do łez?

Zgłoś go w konkursie Gwóźdź!

Lot

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(Przekierowano z Latanie)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

– Jeżeli pożar wybuchł pod tobą, to ogólnie przechlapane…
– Boże, a ja przecież mieszkam na 10. piętrze… Poradźcie w takim razie, co mi pozostaje?
– Paralotnia

Pytanie do strażaka na forum porad praktycznych wraz z wyczerpującą odpowiedzią

Lot – uprawiana przez ludzi sztuczka polegająca na rzucaniu się na ziemię i nietrafianiu w nią. Znana też jako ruch ciała w spadku swobodnym.

Nauka latania[edytuj • edytuj kod]

W ramach nauki należy przygotować się na długie pasmo niepowodzeń spowodowane trudnością z nietrafieniem w ziemię w odpowiednim momencie. Większość ludzi tego nie potrafi lub ma z tym duże problemy, co może skutkować potrzebą zakupienia kilku dodatkowych par spodni, które zastąpią te użyte do trenowania nietrafiania (chyba że ktoś lubi wielkie dziury w miejscu kolan). Dodatkowym problemem jest fakt, że nie da się nie trafić w ziemię przypadkowo. W istocie, im bardziej staramy się nie trafić, tym bardziej trafiamy i tym bardziej boli (oraz tym więcej nowych par spodni będziemy potrzebować).

Stąd więc wypływa wniosek, że w połowie drogi należy nagle odwrócić uwagę. Nie można wtedy myśleć o spadaniu oraz o tym, jak bardzo będzie boleć, gdy nam się ta sztuczka nie uda – większość lotniczych niepowodzeń bierze się właśnie z powodu trudności w odwracaniu uwagi. Jeśli jednak uda ci się ta sztuczka i zdołasz odwrócić ją tak, aby nie myśleć o spadaniu, nietrafianiu, ziemi, oraz ewentualnym niepomyślnym lądowaniu, wtedy zawiśniesz kilka centymetrów nad ziemią. To właśnie ten krytyczny moment, w którym musisz osiągnąć szczyty skoncentrowania! Szybuj z wiatrem lub pod wiatr, ale przygotuj się na to, że będzie trudniej.

Czego nie należy robić podczas latania[edytuj • edytuj kod]

  • Rozmyślać o swoim ciężarze.
  • Słuchać ludzi mówiących coś do ciebie (bo najprawdopodobniej powiedzą coś wybitnie głupiego w stylu: O matko! Ty latasz! Ale to przecież niemożliwe!).
  • Machać ręką do kogoś na dole.
  • Spadać bezmyślnie, zamiast lądować po udanym locie.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]