Materiał operacyjny Policji

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Nocny materiał operacyjny Policji, nagrany bez użycia noktowizora. Przestępcy po lewej.
Materiał operacyjny Policji, ukazujący niezidentyfikowany obiekt, poruszający się z dozwolona prędkością.

Materiał operacyjny Policji – filmik nagrany przez Policję w technologii VHS, celem pokazania go w telewizji. Brak jest jakichkolwiek dowodów, że Policja wykorzystuje swoje materiały operacyjne w inny sposób.

Zawartość materiałów operacyjnych Policji[edytuj • edytuj kod]

Materiały operacyjne Policji – podobnie jak film – zazwyczaj podzielone są na sceny, zazwyczaj mrożące krew w żyłach. Być może nagrywanie materiałów operacyjnych regulowane jest jakimś okólnikiem lub innym mądrym pismem, gdyż prawie wszystkie zawierają następujące ujęcia:

  • atak na drzwi, któremu zazwyczaj towarzyszą krzyki Policja!!! Policja!!! lub inne. Nie do końca wiadomo, kto krzyczy, gdyż większość policjantów ma na nich usta pozatykane czarnymi kominiarami, a żaden z atakujących nie zdejmuje kominiary i wchodzi na ostro. Za rzeczonymi drzwiami pewnie są przestępcy lub inni złoczyńcy, o ile nie uciekli wcześniej oknem;
  • złapani, tłuste karczycha, leżące w samych majtkach na ziemi. Generalnie każdy osobnik, znajdujący się za zaatakowanymi drzwiami, będący w nich samych jest ani chybi przestępcą. W materiałach operacyjnych nigdy nie pokazano przestępcy ubranego np. w piżamę w Gumisie. Poza tym leżący osobnicy są zazwyczaj mężczyznami, co świadczy o dyskryminacji kobiet w równym dostępie do przestępczego procederu;
  • dowody zbrodni, ułożone na stole. Koniecznie musi być tam pewna kwota pieniędzy (np. 500 złotych w banknotach 10 złotowych), być może wcale nie należąca do przestępców, lecz stanowiąca zrzutkę atakujących. Do tego dochodzi broń palna oraz broń biała, a także tajemnicze paczki, w których znajduje się coś zakazanego lub złowrogiego. Stół winien być przykryty gustowną serwetą z PVC.

Osobnym rodzajem materiałów operacyjnych Policji są nagrania pochodzące z wymiany zdań pomiędzy fanami różnych drużyn sportowych. Nagrania te przedstawiają głównie latające części stadionów, tło których stanowią zamaskowane postacie, które Policja potem wprawnie identyfikuje po butach. Jeżeli nagrania te pokazywane są na monitorze, nazywają się one monitoringiem.

Społeczna percepcja materiałów operacyjnych Policji[edytuj • edytuj kod]

Pokazywanie materiałów operacyjnych Policji spotyka się generalnie ze społeczną aprobatą. O ich roli świadczą liczne prośby telewidzów o przesłanie im kopii, ponieważ chcą oni włączyć do domowej wideoteki nagrania z udziałem ojców, mężów lub narzeczonych.