Gwóźdź logo.svg
Jaki jest według ciebie najlepszy tekst na Nonsensopedii?

Zgłoś go w konkursie Gwóźdź!

Meduza

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wbrew pozorom to nie jest temat tego artykułu

Meduza – grecka postać mitologiczna, wspaniała rzeźbiarka o nieco ekstrawaganckim uczesaniu przypominającym żywe dredy. Pochodziła z niezwykle patologicznej greckiej rodziny. Jej ojciec Forkys nie będąc zbyt bystrym człowiekiem, ożenił się z potworem morskim imieniem Keto, będącym jego siostrą.

Życie i śmierć Meduzy[edytuj • edytuj kod]

Meduza nie miała w życiu łatwo. W domu było sześcioro dzieci i dwa potwory morskie (Scylla i jej matka Keto). Była śmiertelna, jako jedyna z trzech Gorgon i na dodatek miała romans z pracodawcą swojego ojca – Posejdonem. Pewnego razu umówiła się z nim w świątyni Ateny. Gdy bogini zobaczyła co ta dwójka tam wyrabiała, zmieniła za karę Meduzę w strasznego potwora. Nie poddawała się jednak. Po nieudanym romansie zajęła się ona rzeźbieniem. Specjalizowała się szczególnie w wykonywaniu podobizn swoich klientów, którzy kamienieli na jej widok. Pewnego dnia pojawił się u niej Perseusz, który w wyniku zakładu z Polidektesem o legendarne złote gacie miał zabić Gorgonę. Meduza chciała się bronić, jednak Perseusz posiadając wypolerowaną deskę klozetową, uniknął zabójczego spojrzenia i uciął jej głowę radzieckim sierpem (kupionym u pewnego Rosjanina na bazarze), a głowę schował do worka po kartoflach. Następnie uciekł pozostałym Gorgonom używając magicznego hełmu (zakrzywiał on światło odbite od dupy cyklopa i dawał efekt niewidzialności). Dziwnym trafem z krwi Meduzy narodzili się jej synowie: Pegaz (latający koń, maskotka masek gazowych), Amfisbena (dwugłowy wąż) i Chryzaor (nie będący nikim ważnym).

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

  • Po śmierci Meduzy jej głowa stała się tajną bronią używaną przez wielu herosów. Jej efekt działania był skuteczniejszy od gazu paraliżującego.
  • Nikt nie wie, gdzie dokładnie meduza miała węże, a sprawa owłosienia pod pachami dziwnie wygląda, gdy coś próbuje kąsać antyperspirant.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]