Michaił Gorbaczow

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Towarzyszu Reagan! Melduję wykonanie zadania!

Towarzysze! Rozpoczynamy proces!

Gorbaczow uruchamia bimbrownię

Michaił, Michaił, eta piesnia dla tiebia!

Andrzej Rosiewicz z dedykacją dla Gorbaczowa

Michaił Gorbaczow (ur. 2 marca 1931 w Priwolnoje, zm. 30 sierpnia 2022 w Moskwie) – sekretarz generalny KPZR. Był skuteczniejszy w działaniach antykomunistycznych od papieża Polaka, Ronalda Reagana i jakiegokolwiek prezydenta USA po II wojnie światowej, gdyż udało mu się zniszczyć ZSRR od środka. Jest najbardziej lubianym politykiem na świecie, z wyjątkiem krajów WNP, w których jest wrogiem publicznym numer jeden.

Biografia[edytuj • edytuj kod]

Młodość[edytuj • edytuj kod]

Michaił jak na dobrego komunistycznego partyjniaka przystało urodził się w rodzinie chłopskiej. W 1949 roku, za dobre posługiwanie się ciągnikiem dostał order Lenina. W czasie zbierania plonów, zawadził głową o sierp, przez co dorobił się swojego charakterystycznego znaku – plamki na głowie.

Przywódca ZSRR[edytuj • edytuj kod]

Na początku lat osiemdziesiątych kierownictwo radzieckiej partii komunistycznej było bandą zgrzybiałych leśnych dziadków i drani, co odzwierciedla wybranie trzech warzyw[1] na przywódców ZSRR. Członkowie partii podjęli decyzję o wybraniu kogoś młodszego i tak wybór padł na młodego[2] Gorbaczowa. Nowy sekretarz generalny ogłosił, że wprowadzi politykę na zasadach głasnost – chaos i pierestrojka – ubóstwo. Miał pełne wsparcie ze strony Partii, ponieważ większość była zbyt znudzona komunizmem, dzięki czemu Gorbi mógł swobodnie wykonywać całkowitą destrukcję Związku Radzieckiego i operację sabotażową. Rosjanie w końcu mogli słuchać prawdy o swojej historii, co spowodowało, że ZSRR dostał BSoD i rozwalił się na kawałki. Tego samego roku Gorbaczow wyłożył tajną cegłę, podpierającą mur berliński założoną przez Ericha Honeckera w 1961 roku, przez co odrodziły się Niemcy. To było już zbyt wiele dla Rosjan i w nagrodę został wyrzucony z Kremla przez Borysa Jelcyna i nogi generała Janajewa.

Na emeryturze[edytuj • edytuj kod]

Gorbaczow w reklamie Pizza Hut

Z racji tego, że większość pieniędzy przehulał, dostał mieszkanie w nagrodę, za dobre sprawowanie od USA. Tam reklamował pizzerie i różnego rodzaju środki na hemoroidy.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

Pewna staruszka zapytała Gorbaczowa:
Czy komunizm wymyślili naukowcy, czy politycy?
Ja uważam, że politycy.
Teraz wszystko jest jasne! Naukowcy najpierw wypróbowaliby go na myszach.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

  1. Breżniew, Andropow i Czernienko
  2. Zaledwie 54 lata, w chwili wybrania!