Gwóźdź logo.svg
Rabini czytelnicy się wypowiedzieli – są już wyniki konkursu Gwóźdź 2021!
Zobacz który nonsensopedyjny tekst wygrał!

Mielno

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Mielno – miasto[1] wypoczynkowe, które istnieje tylko w okresie wakacyjnym. Położone koło Koszalina daje tysiącom mieszkańców pracę w lodziarniach, kawiarniach oraz przy oczyszczaniu piasku z odchodów ludzkich zwierzęcych. Słynie z tego, że w okresie wakacyjnym (lipiec, sierpień) cena wody z wodociągu wzrasta o 100%. Woda dostarczana jest z ujęcia w Koszalinie a tam cena się nie zmienia z nastaniem lata. Tak oto cały zysk trafia do budżetu gminy. Jest to sposób zdecydowanie tańszy i prostszy od zakupu fotoradarów, polecany innym gminom w celu oparcia budżetu gminy na konkretnym źródle przychodów. Poza sezonem wakacyjno-urlopowym miasto jest całkowicie wymarłe.

W czasie lata w Mielnie dominują głównie mieszkańcy Poznania, Warszawy bądź Wrocławia oraz dzieci, które demolują z chęcią zamki z piasku. Z przyczyn bliżej nieznanych, 1 stycznia 2017 roku otrzymało prawa miejskie.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

  1. Od 1 stycznia 2017


Koniec autostrady.jpg Ten artykuł dotyczy jakiejś pipidówy, sądząc po jego rozmiarze. Jeśli sprzeciwiasz się zaniżaniu znaczenia tej metropolii – rozbuduj go.