FotoŁowca 2022
Zalegają ci w galerii telefonu zabawne zdjęcia? Podziel się nimi w konkursie FotoŁowca i zostań łowcą roku!

Nad Niemnem

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Nad Niemnem - książka, powieść; cokolwiek, napisana przez Elizę Orzeszkową. Książka tak nudna, że nawet nuda się nudzi. Barwne opisy przyrody doprowadzały całe pokolenia uczniów klas licealnych do płaczu, pogrążeniu w bólu i cierpieniu. Książka, której prawie nikt nie przeczytał od początku do końca, nawet sama Orzeszkowa, która pisała to pod wpływem środków antydepresyjnych i psychotropowych oraz butelki starej brandy nie była w stanie powrócić do swojej powieści (nawet gdy była trzeźwa).

Powstanie opisów przyrody w książce[edytuj • edytuj kod]

Należy przemnożyć I splotły się gałęzie przez A liście były zielone , następnie powtykać przypadkowe nazwy drzew i krzewów i oddzielić słowa spacją (Orzeszkowa swe książki pisała na maszynie do szycia).

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

  • Nikt nigdy nie dowiedział się, co stało się nad Niemnem.
  • Nikt nie wie czym jest Niemno, na pewno nie jest rzeką, bo kto normalny pisałby 600 stron o przyrodzie nad rzeką długą jak cholera.
  • Wielu uważa że ten kto dowiedział się co stało się na Niemnem, czymkolwiek Niemno by było, zarazem dowiadywał się jak powstało życie na ziemi.
  • Niektórzy uważają że Niemno to zaszyfrowane słowo „Emo” (niEMnO), gdyż każdy kto próbował przeczytać tą książkę stawał się emo.
  • Inni uważają że nad Niemnem, to Nad Czesławem Niemenem, a tam wiadomo „Jaskółka”.
  • Ray Charles kiedyś usłyszał że istnieje kraj Polska i w ciągu 2 lat nauczył się języka polskiego bo lubił słowo „chrząszcz” (słowo to usłyszał w Polskiej piekarni firmy WallMart). Chciał też poczytać jakąś literaturę z polski i udał się do amerykańskiej biblioteki. Dowiedział się tam że istnieją książki z Polski tu cytat „Qvo Vadis, Nad Niemnem”, zdziwiony tym pytaniem powiedział że „Nie powinno nikogo obchodzić dokąd zmierzam i biorę Niemno”. Jest jedyną osobą która przeczytała tę książkę do końca i w nagrodę dostał od Niemna muzyczny talent. Oczywiście czytał tą książkę jak już był niewidomy. Niestety mimo przeczytania książki nie dowiedział się co tak naprawdę stało się nad Niemnem.
  • Chuck Norris nigdy nie kopnął tej książki z półobrotu, bo wiedział, że ta książka jest jak Chuck Norris.

Nagroda[edytuj • edytuj kod]

Istnieje Nagroda w wysokości 32 mln oklasków dla osoby która przeczyta Nad Niemnem. Nagroda ufundowana jest przez cały naród polski.