Gwóźdź logo.svg
Wyniki Gwoździa 2021 już są!
Zobacz jaki tekst z Nonsensopedii zdaniem czytelników jest najlepszy.

Nisko

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Nowoczesny most kolejowy w Nisku

Nisko (także: Miastowieś lub Niewysoko) – rzekome miasto. Leży w południowo-północnej części Polski, czyli w województwie podkarpackim. Charakteryzuje się jednym z największych stopni bezrobocia na świecie.

Samo sedno sprawy[edytuj • edytuj kod]

Kiedy znajdziemy się na zakręcie co z nami będzie?

Sylwia Grzeszczak i Liber o Nisku

Mieszkańcy Niska bardzo boją się takiej sytuacji, o której śpiewa Sylwia Grzeszczak i Liber, jest to podyktowane tym, że w samochodach nie posiadają kierownicy. Nie posiadają jej, bo jest im zupełnie niepotrzebna, z tego samego powodu nie posiadają także pedału hamulca. Owe ekstra akcesoria nie są montowane w niżańskich samochodach, gdyż w Nisku nie ma zakrętów. Stwierdzenie filozofa, że w Nisku nie ma nic jest bardzo trafne, nie ma tam nawet sygnalizacji świetlnej (dlatego nikt się nie zatrzymuje, więc hamulce są niepotrzebne).

Kolejna cechą charakterystyczną Niska są dziury w drogach, można jest spotkać wszędzie, jest ich więcej niż w jakimkolwiek serze z dziurami.

Geografia[edytuj • edytuj kod]

W ostatnim czasie odnotowano w Nisku gwałtowny wzrost budownictwa. Wybudowano trzy hiper-turbo markety, w których znalazło zatrudnienie 90% mieszkańców (wliczając w to ich rodziny, dziadków i babki). Tym samym 50% powierzchni miasta znajduje się „pod dachem”. Planowana jest też budowa drogi ekspresowej, jednak nadal nie wiadomo, gdzie się rozpocznie i gdzie ma się skończyć. Wybudowano też rondo, które jest wykorzystywane przez tutejszych kierowców do jazdy wyczynowej na wrotkach, a w okresie zimowym jako lokalna skocznia narciarska o punkcie konstrukcyjnym K-200.

Podział administracyjny[edytuj • edytuj kod]

  • Osiedle Tysiąclecia – podzielone na dwie zdemilitaryzowane strefy „Tysiąclecie Pierwsze” i „Tysiąclecie Drugie”. Wiadomo tylko tyle, że na „pierwszym” mieszkał brat Kargula, a na „drugim” ciotka Pawlaka, którzy kontynuowali historyczny bój o miedzę.
  • Barce – nizinny teren gminy, malowniczo położony między widłami strumyka Barcówki i licznymi odprowadzeniami do niej prywatnych instalacji fitosanitarnych. Charakterystyczna cecha tego rejonu – co drugi dom utrzymuje się z dewiz otrzymywanych od bliźniego przebywającego „za wielką wodą” lub „wielkim murem”.
  • Malce – parę domów, sklep, bagno przy Barcówce i bocianie gniazdo, w którym radośnie kle… a tak serio to bociany spiCenzura2.svgły, bo kto chciałby mieszkać na Malcach?
  • Podwolina – to tam, gdzie Naczelny Geolog Niska szukał wód termalnych i przez przypadek wwiercił się w rurociąg, doprowadzający wodę do okolicznych osadników.

Kultura[edytuj • edytuj kod]

W Nisku jest jedno kino, które o dziwo jeszcze działa mimo wielkiego długu. Charakteryzuje się tym, że zawsze grają tam najnowsze filmy z 8–10 letnim opóźnieniem. Do dziś grają tam wielki hit, mianowicie film Titanic.

Historia[edytuj • edytuj kod]

Niegdyś w Nisku były zakłady mięsne, więc mieszkańcy mieli co jeść i gdzie pracować, teraz nie ma tam „nic” (bo produkują tam papier ścierny, a nawet kiedyś padło hasło, że będą produkować części do samolotów- tych z II wojny, popularnie zwanymi „kamikadze”), dlatego też mieszkańcy obecnie nie pracują w ogóle.

Charakterystyczni mieszkańcy Niska[edytuj • edytuj kod]

  • Niski Niżański kierowca – charakteryzuje się tym, że jeździ samochodem z rejestracją RNI (Ryzykownie Niska Inteligencja) bez kierownicy i bez hamulców. Cechy szczególne to:
    • brak umiejętności wchodzenia w zakręty, gdyż w Nisku nie ma zakrętów (nie ma niczego);
    • w sąsiednim mieście na dwupasmowej jezdni (bo w Nisku takiej nie ma) zawsze ale to zawsze jedzie lewym pasem z prędkością 40-50km/h blokując wszystkich praworządnych obywateli chcących jechać bezpieczną prędkością 150km/h.
Niżańskiego kierowcę można spotkać wszędzie, np. stojącego na autostradzie w Niemczech na światłach awaryjnych lub parkującego pod Ikeą na miejscu dla inwalidów.
  • Niżański hefa-lump – -osobnik przeważnie płci męskiej, która ma ściśle określone menu dietetyczne oraz punktowy rozkład zajęć (także tych komorniczych, które przeważnie otrzymał za jazdę na pierwszej fazie i drugim biegu). Występuje przeważnie w rejonie małych lub dużych „Plant”. Ulubione zajęcie to gra w butelkę, polegającą na losowym wyborze ochotnika, który hasłami typu „pożycz złocisza” zbiera na zakup środka wspomagającego pamięć i koncentrację typu „zemsta teściowej”.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]