NonNews:Świąteczna era konsumpcjonizmu

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

13 grudnia 2014

Pozostało kilka dni do świąt. Z tej też okazji obywatele wybrali się do sklepów po prezenty, kury domowe gospodynie zaczęły przygotowywać coraz to bardziej specyficzne potrawy, służące jako bomby żołądkowe, a około dziewięćdziesiąt dziewięć procent Polaków włączyło telewizory i Onet oraz Pudelka prawdomówne portale informacyjne, by spojrzeć na świąteczne nowości. Dzielni Nonsensopedyści wybrali się z misją do domów. Okazało się, że przerażające dzieją się rzeczy. Konsumpcjonizm zaatakował ze wszystkich stron, otumaniając podatników.

W tym roku wydatków może być wiele – najlepsze towary oferowane przez sieci komórkowe są niezwykle kuszące, oraz są całkowitą nowością – nowością, która zagościła u nas już wcześniej. Oprócz tego, aby utrzeć nosa Góreckiemu, kupujemy coraz to żywsze choinki, a także gotujemy coraz więcej i coraz wyższej jakości potrawy. Dodatkowo nołlajfy pogrążają się w szaleństwie, kupując podczas organizowanych eventów na Margonemach czy innych Tibiach bonusy niezwykle ciekawe, umilające grę i powiększające ich maniaczenie. Wszystkiemu towarzyszy nam telewizja i internet, bo możemy dowiedzieć się na przykład jak bardzo w wydatkach odbiegamy od Zachodu, co zjemy na Święta, jak czują się podczas Świąt Anglicy oraz...Małgorzata Rozenek spędza Święta z byłym mężem. Ten ostatni nius cieszy się szczególną popularnością, czytany jest przy westchnięciach i okrzykach najszczerszego zdumienia, przemieszanego z zachwytem. Gdy wejdziemy na pierwszy lepszy portal informacyjny, zobaczymy tak ciekawe tytuły, jak:

  • Rozenek zasiądzie przy stole z Rozenkiem!
  • Polacy lubią jeść karpia z wódką na Święta!
  • Kupujemy coraz droższe prezenty!
  • Polsat ratuje Święta!
  • Banderowcy domagają się Przemyśla!
  • Rocznica wprowadzenia stanu wojennego!

Najnowszym informacjom z życia Perwersyjnej Pani Domu towarzyszy również Polsat, który uratował Święta – przed telewizorami spędzimy je z Grinchem, disnejowskimi komediowo-familijnymi arcydziełami oraz nieśmiertelnym Kevinem. Dodatkowo polski rząd postanowił, na wzór znanych Polakom gier MMORPG, również zorganizować evencik. Oto atrakcje, jakie dla nas przygotował:

  • Bonus, podatek od prezentów – 1/3 wartości.
  • Konkurs, czyli kto bierze więcej nadgodzin na Święta, ten dostaje większą premię.
  • Eventowe moby, czyli kubły na śmieci – szukajcie ich po całym kraju, po ich pokonaniu możecie dostać różne ciekawe looty.
  • Gratka dla fanów PvP – wszystkie polskie miasta zmieniły się w areny, gdzie możecie zawalczyć z ukraińskimi imigrantami.

Nonsensopedia życzy Wam Wesołych Świąt, dużych wydatków, pomyślnych lootów oraz miło spędzonych godzin z odgrzewanymi kotletami w telewizji!

Źródło[edytuj]