NonNews:Świąteczna gorączka

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Szalona przecena!
Coraz bliżej… gdzieś od września

12 grudnia 2015

Święta idą, są już blisko – wszystkie ceny spadły nisko. Dlatego Nonsensopedia zaprasza do dokonania świątecznych zakupów, jedzenia wielu potraw (poleca Madzia Gessler, przyp. red.) oraz przeżywaniem tego szczególnego czasu wspólnie z rodziną Nonsensopedią!

Ministerstwo Kultury i Dziewictwa Narodowego postanowiło zorganizować dla Polaków liczne, wspaniałe atrakcje! Poniżej podajemy je wszystkie:

 • Konkurs na najwymyślniejszą potrawę – honorowy patronat nad konkursem sprawuje Wojciech Modest Amaro. Najpewniej konkurencja ta będzie bardzo trudna do wygrania – rok temu w konkursie zwyciężyła Stanisława z Krakowa, która stworzyła barszcz o smaku (i z wizerunkiem) rydza. Pierwsza nagroda to voucher na darmowe jedzenie w każdej restauracji, która przeszła Kuchenne rewolucje. Na dziesięć lat.
 • Koncert kolęd – dla wszystkich fanów dobrej muzyki. Wystąpi zespół Jarzębina, Ewelina Lisowska (ze swoim hitem Włączamy niskie ceny), Grażyna Żarko, Edyta Górniak, Barbara Kwarc, Justyna Steczkowska, a także parę innych sław. Niestety, zespół Enej nie zjawi się na koncercie, ponieważ został napadnięty z użyciem wideł przez mieszkańców Wrocławia. A szkoda. Koncert odbędzie się w Warszawie, transmisja w TVP.
 • Nawracanie niewiernych – atrakcja przygotowana z myślą o najliczniejszej grupie popkulturowej. Plan zabawy wygląda następująco: w zorganizowanym przez miejscowe kościoły orszaku w każdej wsi (być może z bardzo nielicznymi wyjątkami) na krucjatę wędrują waleczne emerytki. Udają się pod adres niewiernych, gdzie częstują swoje ofiary chlebem, składają życzenia, a następnie obezwładniają i ostro poczynają, aż do obietnicy poprawy.
 • Konkurs na najszybsze ubieranie choinki – jak w nazwie. W każdym mieście władze organizują ubieranie mini-choinek. Przewidziane nagrody dla lokalnych zwycięzców. Odnotowany został ekstremalny przypadek w tej konkurencji – choinka została przystrojona w dwie sekundy przez ogłupiałego na widok drzewa kota. Nikt nie odważył się zakwestionować jego woli, więc właściciel choinki wygrał.
 • Konkurs na najgłupszą reklamę – konkurs polega na rozpisaniu najgłupszej reklamy świątecznej. Wymagane elementy to: piosenki, dziwne rymowanki, nachalne lokowanie produktu (jak w reklamie) i rozpisanie dziwnych min, które mogą się pojawiać. Najlepsza/najgłupsza reklama ma być emitowana przez TVN od 1 września 2016 roku. Homo moherus z pewnością się ucieszą.
 • Wyścigi na lodzie – atrakcja ta będzie dostępna w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Lwowie, Wrocławiu, Poznaniu, Wilnie, Gdańsku, Szczecinie, Lublinie, Grodnie, Toruniu (z honorowym udziałem o. Rydzyka), Bydgoszczy, Białymstoku, Katowicach, Częstochowie (na Jasnej Górze), Rzeszowie, Olsztynie, Gorzowie Wielkopolskim, Zielonej Górze, Opolu i Kielcach. Rynki zamienią się w lodowiska. Jako zachęta dla uczestników, na mecie będzie czekać krystaliczny napój. Nagrody fundują ww. miasta.
 • Konkurs na chytrą babę – po wyczynach celebrytki z Radomia postanowiono stworzyć ten piękny konkurs, aby szerzyć wielki przykład wśród gawiedzi. W każdym mieście czekają na mieszkańców stoły z jadłem i napojami – najlepsza w opróżnianiu stołów osoba w całej Polsce otrzyma wielką sławę i trzy cytrynowe Zbyszki!

Wciąż nie wiesz, co kupić rodzinie lub znajomym na Święta? Nonsensopedia ma dla ciebie odpowiedź! Poniżej lista najlepszych pod choinkę non-prezentów (audycja sponsorowana przez Non-corpo):

 • NonStation 3 – w zestawie z cudownymi grami, jak Tomb Rider albo Diabolo.
 • 100000 pytań i jedna odpowiedź – cudowna książka edukacyjna, w której odpowiedzią na wszystkie pytania jest Słoń z serem zamiast głowy.
 • Smartpedia – cudowne pudło telewizoropodobne. Emituje programy edukacyjne, Telewizję Trwam, TVN (tak dla równowagi) i Polsatan. Ponadto unikalne non-reportaże!
 • Kupon do domu publicznego – wspaniały prezent dla niego! Z pewnością ucieszy każdego mężczyznę.
 • Smartnon Szajsung Lunia – cudowny smartnon z nonsensopedycznymi aplikacjami!
 • Perfumy „Zapach śmierdzących skarpetek” – uniwersalne, świetne dla każdego!
 • Książka „Pięćdziesiąt twarzy geja” – powieść psychodeliczna psychologiczna dla wszystkich miłośników mocnej literatury.
 • DVD z serialem „Wspaniałe Pięciolecie” – DVD ze świetnym serialem, który opowiada o przygodach sułtana Bronisława i jego świty w latach 2010-2015.
 • Film „Basista” – film opowiadający o życiu pewnego basisty w okupowanej Polsce za rządów agresora.

Nonsensopedia życzy Wam pogodnych non-świąt!