NonNews:Święto Niepodległości

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wszyscy się cieszą!
Jarosław się cieszy…
Tusk się cieszy…
Ojciec Dyrektor się cieszy…
Kiepski się cieszy…
kibole się cieszą…
…ale czy on się cieszy?

11 listopada 2008

Obchodzimy dzisiaj Święto Niepodległości IV RP Rzeczyniepospolitej Polskiej. Z tego powodu wszyscy Polacy się cieszą. Lech Kaczyński robi imprezkę, na którą nie zaprosił swojego imiennika, Tadeusz Rydzyk odprawia msze w intencji Ojczyzny, politycy patrzą na parady…

Polscy Nonsensopedyści również się cieszą. Specjalnie na tę okazję zmienili logo (po prostu podłożyli pod kartofla-układankę szaro-buraczkową, oryginalną flagę Polski), ustawili odpowiedni temat na kanale IRC, a niektórzy specjalnie na tę okazję zmienili sobie nawet szablon podpisu i teraz szpanują.

Przeciętni ludzie również się cieszą. Po pierwsze, w większości mają dziś wolne i mogą spać ile chcą. Po drugie, dzisiaj jest wtorek i większość ludzi miała długi weekend (no, to się chyba nie cieszą – przyp. kol. red.).

Są jednakże i wady tego święta. Po pierwsze, poniedziałek nie jest dniem wolnym ustawowo od szkoły i większość będzie musiała odrabiać ten dzień w którąś sobotę. Po drugie, długie weekendy wpływają niekorzystnie na rytm wczesnego wstawania (uwaga, dzieci, bo spóźnicie się do szkoły!).

Źródło[edytuj]

  • Zegar na pasku zadań Windowsa, 11 listopada 2008.