NonNews:Świńska grypa w Europie!

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Nalot świńskiej grypy
Ta świnia nie cierpi na grypę

26 kwietnia 2009

Trzy osoby, które powróciły w ciągu ostatnich dni z Meksyku do Hiszpanii, mają „symptomy grypy” – poinformowała hiszpańska minister zdrowia, Trinidad Jimenez.

Niestety – nie podała jakiej. Jak możemy się domyślić – chodzi o grypę świńską. Europa[1] powiedziała, że jest zaniepokojona.

Hodowcy z całego kontynentu już składają oświadczenia, że nie karmią świń ptakami z ptasią grypą. Niestety, zapomniano ich poinformować, że świńska i ptasia grypa nie mają wiele wspólnego, jednak sam akt jest wielce budujący.

Warto zauważyć, że, w związku z narastającym zagrożeniem, rząd RP, a dokładniej ministerstwo zdrowia, zaapelowało do polskich turystów przebywających w Meksyku, ażeby nie lekceważyć objawów podobnych do przeziębienia. Osoby wyglądające na chore będą badane w terminalach.

Ostrzega się więc niezbyt rozgarniętych, ażeby nie robili dowcipów z np. wciskaniem pióra do nosa. Wszelkie kichnięcie może zaowocować dużym opóźnieniem ze względu na środki bezpieczeństwa.

Dla chcących jak najszybciej dostać się do kraju, pozostaje tylko zatkać nos i za żadne skarby nie kichnąć, bądź też kaszlnąć.

Przypisy

  1. W wypowiedzi udzielonej specjalnie dla dziennika Przedjutrza.


Źródło[edytuj]