NonNews:Światowe gwiazdy na Camerimage!

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Jeden z gości w swej roli życia (pierwszy od prawej)

30 marca 2011

Filmowy festiwal Plus Camerimage rozpocznie się 26 listopada w Bydgoszczy, a mimo to już podgrzewa atmosferę do czerwoności. Według dyrektora Marka Żydowicza pojawią się największe gwiazdy znane z najlepszych filmów światowego kina. Razem z reporterami Przedjutrza sprawdziliśmy jak to wygląda. I musimy przyznać; będzie na kogo czekać!

Marek Żydowicz nie kryje entuzjazmu przed nadchodzącym festiwalem;
Będzie niesamowicie – krzyczał opluwając nas drogim szampanem. – Swój przyjazd zapowiedziały wielkie sławy! Myślę, że będziemy w stanie konkurować z europejskimi festiwalami filmowymi! Cały świat stoi przed nami otworem. To niesamowita promocja dla całej Polski oraz Białegostoku.

Zaglądnęliśmy do listy osób, które zapowiedziały swój przyjazd. Są wśród nich takie gwiazdy jak Orion Radies, który przez około minutę zagrał Małego Księcia w rumuńsko-węgierskim filmie Bibliotheque Pascal, będzie także Nico Schweiner, który odegrał rolę Niemca przebiegającego w dziewiętnastej minucie Pianisty Romana Polańskiego, oraz pojawi się z pewnością Erika Perez, która wystąpiła jako zombie w obrazie Dzień żywych trupów. To tylko ułamek zapowiadanych gości.

To będzie moja pierwsza wizyta w Polsce – powiedział nam w rozmowie telefonicznej jeden z zapowiedzianych gości, Doug Sarkman, wybitny współczesny twórca amerykańskiego kina moralnego dylematu. – Wprawdzie Polska kojarzy mi się tylko z wojenną rozwałką i pijanymi pingwinami, ale z pewnością znajdzie się coś fajnego. Zapowiedziałem już, że na szybko stworzę jakiś film. Już z kumplami zrobiliśmy zrzutę. Mamy dwanaście dolarów, czyli w sam raz na film o kosmitach pożerających wątrobę.

Inna z gwiazd, Pete Coleman, który grał w wybitnym dziele Rona Atkinsa pod tytułem Necromaniac: Schizophreniac 2, już wybrał się na wyprawę po Polsce. Złapaliśmy go jak zwiedzał Wawel.
Ten festiwal we wspaniały sposób przyczyni się do promocji niszowego, ambitnego kina – mówił w prywatnej rozmowie. – Filmy w których grałem to dość kontrowersyjne podejście do sprawy chorób psychicznych. Na swój oryginalny sposób skłania do przemyśleń oraz zmusza odbiorcę do zastanowienia się nad elementarnymi problemami toczącymi naszą egzystencją.

Jeszcze bardziej podgrzewa atmosferę lista gości niepotwierdzonych. Jeśli przynajmniej połowa z nich, to... grzech popełni osoba, która nie przyjedzie!

Oto część z nich; Billie Barnum grająca zakonnicę w filmie Szklanką po łapkach, Leonard Wu odgrywający rolę zwłok wypadku motocyklowego w Faces of Gore, Jesus Franco reżyser Sadomanii oraz Peter Gleaves – niewymieniony w czołówce dźwiękowiec z Legalnej blondynki. Prawdziwymi gwiazdami będą natomiast Hermann Kopp, który fenomenalnie pokazał osobę samobójcy biorącego leki w pierwszym segmencie filmu Der Todesking, a także Tamakichi Anaru – twórca skłaniającej do refleksji, wzruszającej epopei Niku Daruma. Natomiast wisienką na torcie będą... zwłoki Eda Wooda!

Festiwal uświetnią występy zespołów Brenoritvrezorkre oraz Stalaggh, które wykonają swoje najsłynniejsze szlagiery, od tygodni okupujące listy przebojów na całym świecie.


Z ostatniej chwili; M. Żydowicz powiedział, że prowadzone są rozmowy z fenomenalnym aktorem i zdobywcą wielu nagród – Laszlo Gulaszem.

Źródło[edytuj]