NonNews:„Główka Zidane'a” sylwestrowym hitem

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Petarda zdobyta przez autora newsa
Efekt po użyciu takowej

30 grudnia 2006

„Główka Zidane'a” to ważące po 5 kilo, nielegalne petardy, sprzedawane w polskich sklepach jako hit przed zbliżającym się wielkimi krokami Sylwestrem.

W ciągu kilku ostatnich dni bardzo szybko rozprzestrzeniły się po magazynach, sklepach i targowiskach na terenie całego kraju i – mimo tego, że nie mają żadnego atestu – chętnie trafiają do domów. Są bardzo bezpieczne, a ich jedyną wadą jest to, że nie można ich zapalić mówiąc, że od koszulki woli się ich siostrę.

Arsenał produkowanych przez Adidasa, posiadających niszczycielską siłę „główek Zidane'a”, których nazwa nawiązuje do pamiętnego incydentu na ostatnim Mundialu, znajduje się w sklepie w centrum Wiecznego Miasta na parterze domu mieszkalnego. Petardy mają się dobrze i przynoszą coraz większe dochody.

Sylwestrowe petardy i inne ładunki wybuchowe charakteryzują się nie tylko ogromnym zagrożeniem, jakie wiąże się z ich odpalaniem, ale także aktualnymi nazwami (np. w zeszłym roku oszałamiającą karierę robił „Ratzinger”). W tym roku do najbardziej popularnych nazw należą: „Crazy Duck”, „MO Herr”, „Kopyto Rasiaka” oraz „Elektroda Doda”.

Źródło[edytuj]