NonNews:„Smoleńsk” – coming soon

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Plakat filmowy
Scena ze zwiastunu

3 lutego 2015

Porzućmy temat strajków klasy robotniczej w Polsce, a także walk lewicowo-prawicowych z gender w tle, bo oto nadchodzi gwiazda sezonu... Już wkrótce cały świat zobaczy wspaniałą historię – łzy, śmierć, miłość, walka za ojczyznę... To wszystko w filmie Smoleńsk, który ujrzymy już w w tym roku!

Ten wspaniały film jest kręcony od kilku lat przez znanego i wybitnego reżysera, Antoniego Krauze. Sam reżyser wypowiedział się na ten temat:

To będzie historia ukazująca bohaterską walkę za ojczyznę naszego cudownego wodza i rosyjski zamach na Tupolewa. Cały świat i Polska zobaczą, jakim dzielnym prezydentem był nasz Leszek i jak wiele zrobił dla swojej ojczyzny.

Posłuchajmy też wypowiedzi znanych osób na ten temat:

  • Jarosław Kaczyński: To wzruszające, panie reżyserze...Niezwykle cieszę się, że Pan podjął się zadania, by zrealizować tę piękną opowieść o największej zbrodni IV RP. Niech Bóg ma Pana w swojej opiece!
  • Petro Poroszenko: To niezwykłe, że Polacy odważyli się zawalczyć z Rosją i ogłosić światu jej ludobójstwa, czyli zaanektowanie Krymu i Smoleńska! Leszek był moim wielkim przyjacielem i podzielał moje pasje. Tak więc śmierć sława Lachom!
  • Ewa Kopacz: Niezwykle cieszę się z tego filmu, mimo że główny bohater był prawakiem. Pokaże to jednak bohaterstwo sił ukraińskich, które usiłowały uratować nasz Tupolew z rąk rosyjskich. Z tego właśnie powodu udzielam naszym przyjaciołom kredyt w wysokości stu miliardów ojro!
  • Anna Grodzka: Jestem zniesmaczona, ponieważ okazuje się, że rakiety, którymi na filmie strzelono w samolot pochodzą z Tajlandii. To zamach reżysera na mnie, wstyd!
  • Władimir Putin: Rosja przyjmowała już mnóstwo krytyki, zwłaszcza w sprawie rzekomego zastrzelenia Boeinga. Jednak eta skandal! Szto Wy, słyszelistie o kakiej sprawie kak śledztwo? Rasija nie przyznajet się do zbrodni. Nie ma do czego! Szto Wy, Polszo – pierwoj jabłka, wtaroj nie ma mnie w Auschwitz, a teraz jeszcze to! Czy zależy Wam na Lwowie? Może się jakoś dogadamy...

Zapraszamy do kin już w październiku – będzie się działo.

Źródło[edytuj]