NonNews:„Złote Ziemniaki” rozdane po raz piąty!

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

1 stycznia 2013

Uwaga!
Warning / Achtung / Pozor / Внимание / Figyelem / 危ない

Nagrody „Złoty Ziemniak 2012” rozdane!
ZŁOTY ZIEMNIAK

Wyniki już są. Wszystkie wydarzenia z ubiegłego roku stanęły do walki o Złotego Ziemniaka. Niektóre z nich były tak popularne, że nominowano je do kilku kategorii, jednak zwycięzca w poszczególnej może być tylko jeden. Żadne umowy nie spowodowały opóźnienia w ogłoszeniu laureatów, bo nie pozwoliliśmy, by cenzura zniszczyła nam podsumowanie 2012 roku. Czeki bez pokrycia w firmach, które upadają również. Kategorie się nie zmieniły: Wydarzenie polityczne na świecie 2012, Wydarzenie polityczne w Polsce 2012, Katastrofa 2012, Win Świat (w tym Polska) 2012, Fail Polska 2012, Fail Świat 2012, Reality show 2012, Eksperyment 2012, Sportowiec 2012, Cytat 2012, Aktor/Aktorka 2012, Mem Polska 2012, Mem Świat 2012, Strona internetowa 2012, Film/serial 2012, Animacja 2012, Wielki Ziemniak Świat 2012, Wielki Ziemniak Nonsensopedia 2012, więc chwałę uzyska kilkanaście nominacji. Tylko które?


W kategorii Wydarzenie polityczne 2012 na świecie nagrodę Złotego Ziemniaka otrzymuje…[edytuj]

Stop Acta pony.png
ACTA

Tak, nie będzie wielkim zaskoczeniem fakt, zwłaszcza dla internautów, że nagrodę za Wydarzenie polityczne 2012 otrzyma właśnie ona. Umowa, która ma na celu zniszczenie od zawsze panującej wolności w Internecie, w tym i nas – Nonsensopedię. Głupią, durną, idiotyczną, antykatolicką, ultraprawicową, faszystowską, komunistyczną, destrukcyjną encyklopedię, która nie ma prawa istnieć. Pokazaliśmy, że potrafimy mieć to gdzieś i tym samym istniejemy, dopóki nasze serwery nie padną (i jeden dzień dłużej). Zamieszanie związane z wprowadzaniem tej ustawy zasługuje tylko na głębokie westchnienie administracji portalu. Resztę skomentujecie wy, my zaś zrobimy to w milczeniu.

W kategorii Wydarzenie polityczne 2012 w Polsce nagrodę Złotego Ziemniaka otrzymują…[edytuj]

PolishUnderground.jpg
Zabezpieczenia stron rządowych

Ustawienie solidnego hasła stanowi poczucie bezpieczeństwa dla wszelkich instytucji działających w kraju. My nieraz borykamy się z problemami bezpieczeństwa w sieci, kiedy na porządku dziennym ktoś może ukraść nam profil na Facebooku, dostęp do konta bankowego, chomika, Nonsensopedii… Polski rząd zapomniał jednak, że jest instytucją państwową i ustawił najmocniejsze hasło, jakie widział świat – admin1. Nikt tego nie wymyślił! Niewątpliwie nie do śmiechu było samemu premierowi, ale na przyszłość będzie pamiętał o tym, do czego zdolni są hakerzy.

W kategorii Katastrofa 2012 nagrodę Złotego Ziemniaka otrzymuje…[edytuj]

Jezus2012.jpg
Cecila Gimenez i fresk Jezusa

Słynna renowacja fresku w pewnym hiszpańskim miasteczku zakończyła się sukcesem. Dla osoby, która to dzieło ratowała. Wokół kobiety zmieniającej oblicze Mesjasza zrobiło się wiele zamieszania, a same zdjęcia obiegły świat łączem szerokopasmowym. Sama popadła w złą sławę, jednak kościół mający na fresk wyłączność i stanowiący z nim nierozerwalną całość zaczął pobierać opłaty od turystów z całego świata za wejście. Linie lotnicze Ryanair obniżyły nawet ceny biletów! To i tak nie powstrzymało autorki sukcesu miasteczka w pobliżu Saragossy, bowiem postanowiła sądzić się z kościołem o część wpływów, jakie uzyskał od zwiedzających. Dosłownie mówiąc, wiara czasami się opłaca…

W kategorii Win Świat (w tym Polska) 2012 na świecie nagrodę Złotego Ziemniaka otrzymuje…[edytuj]

Oppan Gangnam Style!
Gangnam Style

Oto kolejny laureat Złotego Ziemniaka. Co siódma osoba na świecie zapewne widziała teledysk i pewnie podobna część próbowała do niego tańczyć. Debiut PSY w Korei, a potem na świecie nastąpił w tak błyskawicznym tempie, że w przeciągu kilku chwil film na YT obejrzało ponad miliard Ziemian (nie mamy pewności, czy istnieje życie poza naszą planetą i czy oglądało ten hit), co przyczyniło się do wpisania wyczynu do Księgi Rekordów Guinessa, pobijając tym samym Justynę Bimber. Nareszcie doczekaliśmy się przeboju, który wyprze kanadyjski kicz z czołówki.

W kategorii Fail Polska 2012 nagrodę Złotego Ziemniaka otrzymuje…[edytuj]

Basennar.jpg
Basen Narodowy

Nowa pływalnia otwarta! Przychodzą takie momenty, gdzie kibice mają dość piłki nożnej, szczególnie po fenomenalnej grze na EURO 2012, dlatego wolą… pójść się poślizgać! Gdzie? Na nowym basenie, stworzonym w miejsce nowego-starego Stadionu Narodowego. My też nie wiemy, co ma ślizganie się do basenu, wiemy jednak, że minister Mucha nie robiła magisterki z zamykania dachów i to na pewno nie jest jej winą, że mecz się nie odbył. Przede wszystkim jednak dziękujemy inżynierom za stworzenie czegoś, co nie spełnia swojej podstawowej funkcji. W planach Ministerstwo Sportu po podmianie obiektu będzie wdrażało też inne idee: Kręgielni Narodowej, Narodowego Pola Golfowego, Narodowych Stołów do Pingponga i prywatnych ogródków działkowych. Być może tych innych ministrów, wszakże nawadnianie znakomite.

W kategorii Fail Świat 2012 nagrodę Złotego Ziemniaka otrzymuje…[edytuj]

MayanCalendar.png
Koniec świata

Planowali, planowali, a wyszło z tego tyle, co u Krzyśka Cugowskiego – zero, czyli nic. Mowa o przewidywanej apokalipsie, która doczekała się swojej ekranizacji, teorii spiskowych, poradników dotyczących przeżywania końca świata (o dziwo, od „specjalistów” w tej dziedzinie) i innych podobnych. Rzekome proroctwo mające zsyłać zagładę i zniszczenie na wszystko, co żyje i jest w stanie poruszać się samodzielnie nie spełniło się, więc mówimy – hihi, fail. Nic tam, Majowie też mogli mieć zły dzień. Zły system liczbowy też. O ile go w ogóle jeszcze pamiętają…

W kategorii Reality show 2012 nagrodę Złotego Ziemniaka otrzymuje…[edytuj]

Felix-Baumgartner.jpg
Felix Baumgartner

Kiedyś człowiek chciał wzbić się w przestworza. Teraz jest zupełnie odwrotnie. Felix Baumgartner skacze z wysokości 36,5 km, bijąc przy okazji kilka innych rekordów i spadając swobodnie przez jakiś czas. Stalowe nerwy i odwaga – dwie najważniejsze cechy austriackiego skoczka. To on dostał zasłużenie w gabinecie szkolnej higienistki naklejkę „Za odwagę”. Kraj może być dumny z takiego obywatela, którego oglądało ponad osiem milionów ludzi, w tym pięćset tysięcy w szczytowym momencie! Prędkość światła nie została pokonana, jednak przekroczono prędkość dźwięku. Jeśli więc światło jest szybsze od dźwięku i Baumgartner jest szybszy od dźwięku, wniosek jest prosty: światłem dla nas jest Baumgartner!

W kategorii Eksperyment 2012 nagrodę Złotego Ziemniaka otrzymuje…[edytuj]

Felix Baumgartner

Podwójny laureat, nic, tylko pogratulować zaszczytu! W nagrodę nie będziemy powtarzać tego samego, co wyżej.

W kategorii Sportowiec 2012 nagrodę Złotego Ziemniaka otrzymuje…[edytuj]

Przemyslaw tyton.jpg
Przemysław Tytoń

Palacz Bramkarz z EURO 2012 triumfuje! Zwycięstwo zapewnili mu pewnie kibice, którzy w ramach cudownej obrony karnego w meczu z Grecją oddali na niego swe głosy. Samo spotkanie skończyło się remisem, ale w pięknym stylu nie dostaliśmy bramki i pokazaliśmy, że jednak umiemy bronić. Przemek na pewno zasłużył na to wyróżnienie i pewnie czuje się wzruszony. Nie rońmy łez, kadra narodowa dała z siebie wszystko. Dziękujemy!

W kategorii Cytat 2012 nagrodę Złotego Ziemniaka otrzymuje…[edytuj]

Marta grycan.jpg
Marta Grycan

Nieważne jak, ważne za ile (dobrze zjeść). Nie, nie, to nie jest cytat naszej tegorocznej laureatki w tej kategorii. Spadkobierczyni lodowego imperium Arktosa ojca Zbigniewa nie czuje, że ma zbędne kilogramy i jest zadowolona ze swojej sylwetki. Przy stosowaniu diety „nażryj się, a jak schudniesz, to będzie cud” w cuda… w każdym razie, wiarę warto mieć. Magdę Gessler miażdży (dosłownie) w kategorii wagowej, bo dla niej to tylko marna konkurencja. Oto cytat:Cquote2.svg

Nie uważam, żebym była gruba
Cquote2.svg

— Marta Grycan

W kategorii Aktor/Aktorka 2012 nagrodę Złotego Ziemniaka otrzymuje…[edytuj]

MatkaMadzi.jpg
Katarzyna Waśniewska

To o niej zrobiło się głośno, to o niej media huczały. Zagrała w roli najlepszej matki pod słońcem. Matki, która straciła dziecko. W sposób wręcz morderczy. Poruszenie wywołane skandalem medialnym, jaki wywołała wokół swojej osoby, śledztwo nieomylnego detektywa Rutkowskiego i ciągle znikający mąż Waśniewskiej mnożyły kolejne spekulacje. Produkcja sprzedała się bardzo dobrze, w kulminacyjnym punkcie akcji wszyscy zapierali dech w piersiach, a ze łzami w oczach aktorkę i jej rolę wspominają znajome nam wielbicielki podobnych, pod względem realizmu, telenowel. Ziemniak dla tej pani.

W kategorii Mem Polska 2012 nagrodę Złotego Ziemniaka otrzymuje…[edytuj]

Radomianka.jpg
Chytra Baba z Radomia

Miłą, starszą panią mieli okazję poznać wszyscy śledzący polski rynek memów. Prócz tych znanych, jak Amelinium i Pszemek, ona podbiła serca naszych czytelników. Ile wystarczy, żeby stać się bohaterem internetowego memu? Głównie trzy napoje od Trzech Cytryn. Przydałaby się też jakaś wigilia dla najuboższych, a najlepiej, jeśli rzecz dzieje się w Radomiu (szanse rosną). Kobieta wylądowała praktycznie u boku wszystkich osób, nawet Balotelliego, Kim Dzong Ila, Korwina-Mikkego i innych! Za każdym razem sięga po napoje, sponsorowane przez firmę Zbyszko. Nasza audycja wcale nie zawiera(ła) lokowania produktu.

W kategorii Mem Świat 2012 nagrodę Złotego Ziemniaka otrzymuje…[edytuj]

Cannabis smoking in 2010.jpg
Zjarany Zbyszek

Zauważcie, że inicjał laureata i pierwsze litery konkursu jakoś dziwnie współgrają… Fajnie, co? Mina człowieka, który przed chwilą zjarał bardzo dobrą ilość towaru, który nie za bardzo wie, co dzieje się wokół… Do tej miny podłożono napisy i w zasadzie w ten sposób powstał mem ze Zjaranym Zbyszkiem. Nie próbuj doszukiwać się sensu, to nie przyniesie nic większego, prócz nawału śmiechu i cichego wtf albo lol. Sam się przekonaj, czy kontakt ze Zbyszkiem jest trudny, my (jeszcze) nie próbowaliśmy.
Stąd – póki co – pozostaje nam coś w rodzaju drobnej rekompensaty.

W kategorii Strona internetowa 2012 nagrodę Złotego Ziemniaka otrzymują…[edytuj]

Pomnik Anonimowego Hackera.jpg
Strony rządowe

Ponownie, tym razem Ziemniak idzie za udane ataki i nieudaną obronę przed nimi. W starciu Rząd vs. Polish Underground wygrywają zdecydowanie ci drudzy w kolejności.

W kategorii Film/serial Świat nagrodę Złotego Ziemniaka otrzymuje…[edytuj]

Smaug in the lake.jpg
Hobbit: Niezwykła podróż

Kto czytał Tolkiena za młodu, może się cieszyć, że film, którego premiera odbyła się w pobliżu przyznawania Złotych Ziemniaków zajął pierwsze miejsce, wyprzedzając Jesteś Bogiem dość znacząco, bo dwukrotnie. Blisko trzy godziny kolejnej przygody z Hobbitem, który musi pokonać smoka z pomocą Gandalfa i krasnoludów. Osobiście, nie mamy nic przeciwko okrzyknięciu tego filmu ekranizacją roku (choć i tak go nie obejrzeliśmy), nawet, jeśli nie zachowano oryginalnego podtytułu.

W kategorii Animacja 2012 nagrodę Złotego Ziemniaka otrzymują…[edytuj]

Pingwiny z Madagaskaru.jpg
Pingwiny z Madagaskaru

Wszyscy je znają, głównie ze swojego pierwszego pojawienia się w Madagaskarze i kolejnych filmach. Nikt nie uratuje świata lepiej, niż one. Cenimy je za zgrane działanie w zespole i kreatywność. Za fabułę również, bo nie zdarza się tak, żeby pingwiny nie dość, że mieszkały w Central Park, NY, to jeszcze mówiły. Dzięki <wstaw to, w co aktualnie wierzysz>, to tylko animacja, jednak trafiła do was, więc możemy przekazać jej Ziemniaka. A Kowalski go schowa.

W kategorii Wielki Ziemniak Świat 2012 nagrodę Złotego Ziemniaka otrzymuje…[edytuj]

Koniec świata

Ponownie. Nawet Bieber rzygający na koncercie (lol) nie miał szans, przy starciu 33:4 dla Majów. A więc kolejny podwójny zwycięzca, brawo!

W kategorii Wielki Ziemniak Nonsensopedia 2012 nagrodę Złotego Ziemniaka otrzymuje…[edytuj]

SłonikCK.png
Coś Kreatywnego na Facebooku

Wygrał konkurs! Nie wysadzenie torów Kolejarza, nie nowa procedura przyznawania uprawnień. I choć nowy kanał Nonsensopedii na YouTube również cieszy się coraz większą popularnością, do was zdecydowanie najbardziej trafiło Coś Kreatywnego, bo to przede wszystkim wy – czytelnicy – głosowaliście za projektami dla czytelników! Gratulacje również autorowi projektu (Serscullowi), który ma siłę i chęci do prowadzenia tego specjalnie dla was!

Nie pozostaje nam nic innego, tylko gratulować zwycięzcom i przesłać nagrody pocztą. Korzystając z czasu antenowego życzymy wam przede wszystkim bardziej odlotowego Nowego Roku, by dostarczył kolejnych kandydatów do naszego (w rzeczy samej) wyborowego plebiscytu. Na mnie pora, muszę lecieć zmienić hasło, bo Anonimowi się włamią…


Źródło[edytuj]