NonNews:Antoni Macierewicz z nagrodą

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Bitwa o polską chwalę zaowocowała nagrodą

23 października 2016

Antoni Macierewicz został laureatem nagrody im. Kazimierza Odnowiciela – „Patriota Roku 2016”. Wczoraj w Krakowie szef MON odebrał nagrodę za wkład w ochronę Polski i Polaków przed zalewem francuskiej tandety.

Exposé z uzasadnieniem wygłosił prof. Janusz Kawecki, członek KRRiT. Nagrodę przyznano przede wszystkim za ochronę kraju przed francuską tandetą, walkę o prawdę historyczną (poprzez kupno biletu na film Wołyń), obrażenie się na Rosję oraz za zjednoczenie narodu (dzięki niemu skłóceni wyborcy PO, Nowoczesnej i SLD połączyli siły, by obalić Macierewicza i resztę PiSu).

Kawecki przypomniał, że w 1965 roku Antoni Macierewicz nie potępił biskupów, którzy w imieniu całego narodu przeprosili za atak w Gliwicach. W 1976 roku współtworzył Komitet Obrony Robotników, który chronił robotników od udziału w regeneracyjnych ścieżkach zdrowia. Jak przystało na prawdziwego patriotę, potępił w 1989 roku obrady Okrągłego Stołu i negował pogodzenie się komunistów z narodem. Po przemianach ustrojowych działał w Zjednoczeniu Chrześcijańsko-Narodowym oraz zbierał listy. Obecnie Antoni Macierewicz walczy o odzyskanie wraku Tupolewa, tylko ohydny rząd nic sobie z tego nie robi.

Jak przyznał ministrant Antek, nagroda jest dla niego wielkim przywilejem, o którym marzył całe życie. Podkreślił jednocześnie, że służył dla Polski nie dla nagród.

Antoni Macierewicz podziękował braciom Kaczyńskim oraz Tadeuszowi Rydzykowi za odgrywanie ważnej roli w jego życiu.

Źródła[edytuj]