NonNews:Bóg się znowu nam rodzi!

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

18 grudnia 2018

Każdego roku około 25 grudnia, Kościół Katolicki obchodzi narodziny Jezusa Chrystusa. Również i w tym roku Maryja nas nie zawiedzie! – donosi Telewizja Trwam.

Jak informuje nas rzecznik Telewizji Trwam, pan Piotr, Maryja w udzielonym wczoraj przez siebie wywiadzie zapewnia wszystkich katolików, że zgodnie z tradycją, po raz kolejny urodzi Jezusa Chrystusa. Oto fragment wywiadu:

Piotr: Cały Kościół Katolicki oczekuje przyjścia na świat Jezusa. Czy również w tym roku nie zostaniemy rozczarowani?
Maryja: Narodziny Jezusa, to niewątpliwie tradycja. Robię to każdego roku, więc i w tym będzie podobnie. Jak widać po brzuchu, jest już w drodze. A kopie jak sto Herodów.
Piotr: Co jest najtrudniejsze w tej pracy? Nie zastanawiała się Pani nad przejściem na emeryturę?
Maryja: Jestem panną! Niepokalane poczęcie ma swoje wady i zalety. Prawdą jest, że wieku mi nie ubywa i co roku jest ciężej, ale każdy ma swoją rolę w życiu, którą winien wykonywać. Ja akurat zgodziłam się na taką i będę w niej trwać, póki nie zabraknie mi zdrowia! Wysiłek fizyczny jest ogromny. Cały ciężar macierzyństwa też nie jest łatwy, zwłaszcza, iż wszyscy wiemy, jak to się skończy… i tak co roku od nowa ku uciesze wiernych. Ale to mój obowiązek.
Piotr: A może coś Panna zmieni?
Maryja: Zastanawialiśmy się nad zmianą otoczenia. W XXI wieku szopy są już zdecydowanie passe. Niestety, wierni oczekują od nas konserwatyzmu i tradycyjności.
Piotr: A może inny kraj, np. Polska?
Maryja: Słyszałam, że w Polsce zupełnie się nie opłaca. Aby załapać się na program pomocowy 500+, musiałabym tam urodzić dwoje lub więcej dzieci, na co nie pozwala mi status niepokalanego poczęcia. Poza tym, mają tam drogie piwo i zimny klimat, a służba zdrowia nie refunduje obcokrajowcom porodów.
Piotr: Czy możemy liczyć na retransmisję porodu w systemie live-streaming lub przynajmniej na relację na żywo na Twitterze albo chociaż wpisy na Fejsie?
Maryja: W tym roku niestety jeszcze nie. Brakuje nam wolontariuszy do obsługi mediów społecznościowych, zaś Józef nie zgadza się na transmisję w telewizji. Może w przyszłym, jak Bóg da…

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, Ojciec Dyrektor i Józef pragną jednak podpisać umowę na taką transmisję. Miałaby być dostępna w systemie PPV wyłącznie dla posiadaczy odbiorników Telewizji Trwam. Opłata ma wynosić 60 zł, a za dodatkowe 25 zł widzowie otrzymają materiał extra z niepublikowanymi nigdzie wcześniej sekretami niepokalanego poczęcia.

Pozostaje nam więc poczekać do 25 grudnia i zobaczyć, co się wydarzy. Trzymajmy kciuki za Maryję!

Źródło[edytuj]