NonNews:Bezrobocie poniżej 4%

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Postęp u Czechów widać gołym okiem. Chyba

1 października 2016

Nie, to nie jest wiadomość pochodząca od naszych sąsiadów Helmutów. Nie, ten artykuł nie jest sponsorowany przez Elżbietę Rafalską, która jest ministrem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Nie, nikt z redakcji Przedjutrze nie grał w grę Demokracja 3. Takie są fakty – bezrobocie w Czechach spadło do 4%.

Ogólnie w strefie euro spada bezrobocie. U Czechów sytuacja wygląda naprawdę dobrze, gdyż część Pepitków wyjechało do pracy w Austrii oraz w Niemczech. Dodatkowo kraj ten ma idealne położenie – żaden imigrant z Afryki czy Bliskiego Wschodu nie chce się tam zatrzymać, gdyż Czesi sąsiadują z największą gospodarką Europy i z bogatą Austrią. Ukraińcy z kolei nie potrafią dojechać do Czech, bo o ile łatwo wjechać na A4 w podkarpackim, to trochę ciężej dojechać bez kontroli do Cieszyna. Brak konkurencji za to pomaga.

Gratulujemy wyników Czechów. U nas co prawda bezrobocie spadło do 5,9% (najlepszy wynik od 20 lat), ale Polak to z definicji maruda, więc marudzimy na rząd, który ma w dCenzura2.svge Polaków, zaprasza Ukraińców, fałszuje statystyki i zachęca Polki do siedzenia w domu zamiast do pracy, bo 500+. A spadek z rządów Tuska zawsze wynikał z otwarcia rynku pracy przez Norwegów i Holendrów.

Źródła[edytuj]