NonNews:Białoruska milicja walczy z tuningiem

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Tuning

29 października 2006

Białoruska drogówka zapowiada walkę z modyfikowaniem samochodów – tzw. tuningiem.

Według przedstawicieli milicji, właściciele samochodów najczęściej montują w autach spoilery oraz różne niestandardowe osłony. Tymczasem w Mińsku żadna firma nie ma zezwolenia na wprowadzanie zmian do konstrukcji seryjnie produkowanych aut. Zakazane jest także ozdabianie karoserii plameXami i innymi decalami. Komiksy na samochodzie negatywnie wpływają na bezpieczeństwo ruchu drogowego – zaznaczają milicjanci. Ograniczenia dotyczą także zagranicznych samochodów przejeżdżających przez Białoruś tranzytem. Strzec się powinni zatem również kierowcy polskich tirów.

Na Białorusi nie można przyciemniać szyb, aby tamtejsza mafia nie miała problemu z rozpoznaniem właściciela auta, które chce ukraść. O dziwo, zakazano też montowania głośników tam, skąd zazwyczaj wyskakuje poduszka powietrzna. Nie w trosce o obecnego właściciela auta, ale w trosce o przyszłego. Ciągle dowolne pozostaje wewnętrzne wyposażenie, zgodnie z białoruskim przysłowiem, że czym chata bogata, tym cena na dziupli mocniej wywindowana. Przysłowie nie jest zbyt rytmiczne, ale grunt, że nowobogaccy przerzucają się nim na nielegalnych wyścigach.

To jest, kuCenzura2.svga, skandal! Człowiek uczciwie się, kuCenzura2.svga, dorabia na krojeniu komór żeby odjeCenzura2.svgać swojego furacza i pokazać się przed ziomalami jaki ty to nie jesteś zajekuCenzura2.svgisty, a tu kuCenzura2.svga mendy pierdCenzura2.svglone zakazują mi jeździć?! Jak podjadę kiedy moim karem pod ten ich, kurCenzura2.svga, zajeCenzura2.svgny komisariat i pierdCenzura2.svglne basiorem z mojego wyjebaCenzura2.svgego kar audio, to się skuCenzura2.svgsyństwo całe rozpierCenzura2.svgli w pizdu. No! – Skomentował całą sprawę pewien miłośnik tuningu, koksu i lachonów.

Źródło[edytuj]

  • Milicja zapowiada walkę z tuningiem, Interia.pl, 29 października 2006.