NonNews:Brawa dla... Owsiaka!

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Sie ma!

12 stycznia 2009

33 i pół miliona złotych – nowy rekord Wośpu. Ta genialnie zaprojektowana, największa na świecie maszynka znów odsysała pieniądze z naszych portfeli i kont. Po ulicach, jak co roku, chodziły wczoraj zasilane bateryjkami ludziki ze skarbonkami, które żebrały o „złotówkę na piwotomograf”.

Wszyscy Polacy rozdawali pieniądze na lewo i prawo, bo „jak tu nie dać? Przecież to na dzieci!”. Największą ofiarą tego procederu stał się Robert Kubica. Biedaczek nie mógł nawet odebrać swojej statuetki najlepszego sportowca roku, więc bez jego zgody przekazano ją Wośpowi... No, bo chyba nikt nie wyobraża sobie, aby najpopularniejszy polski sportowiec wystąpił publicznie w tejelwizji i zażądał oddania statuetki...

Są też tacy, którzy naprawdę cieszą się z działalności Wośpu. Mianowicie minister sportu i minister zdrowia (kibic sportowy), który powiedział, że odejmie zebraną przez fundację kwotę z budżetu na badania onkologiczne i przekaże je na budowę stadionów.

Tak czy inaczej, ten piękny proceder, dzięki któremu będziemy mieli stadiony, zawdzięczamy Jurkowi Owsiakowi, nigdyś ćpunowi, a dziś przesowi najpotężniejszej fundacji świata. Ekipa NonNews postanowiła mu za to podziękować i, wychodząc z założenia, że ćpunem jest się do końca życia (i jeden dzień dłużej!), kupiliśmy Jurkowi działę heroiny w kształcie serca i dołączyliśmy karteczkę z życzeniami.

Dziękujemy Ci, Jurek! Będziemy mieli stadiony! Brawa dla Owsiaka!

Źródło[edytuj]