NonNews:Brutalność policji wobec osób starszych

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

4 października 2016

Ateny, godzina 18.

Cały świat komentował dzisiejszy czarny protest na ulicach polskich miast. Nie wiadomo czemu lewackie media nie mówią nic o białych protestach, w których wzięło udział wiele tysięcy emerytów w obronie życia. Godnego życia. To właśnie w Grecji liczni emeryci wyszli na ulicę, by domagać się lepszego jutra. Uczestnicy demonstracji protestowali przeciwko eutanazji, którą wymierzają im policjanci za pomocą pałek teleskopowych.

Niestety brutalność policji ostatnimi czasy robi się coraz większa, zwłaszcza w USA, gdzie życia Czarnych nie mają znaczenia. W Europie jest jeszcze gorzej. Brutalnej policji najbardziej doświadczają Grecy – to właśnie tam doszło do serii brutalnych napadów na osoby starsze przez funkcjonariuszy. Ofiarą padło w chwili pisania newsa 28 staruszek i starców.

Życie i konserwowanie ciała w podeszłym wieku za kwotę przeciętnej emerytury jest sporym wyzwaniem. Leki i jedzenie swoje kosztują, w wyniku czego emeryci mogą pozwolić sobie jedynie na skromne rozrywki. Jednak gdy lewicowy rząd Grecji zdecydował się zaoszczędzić nieco na emerytach, został zorganizowany happening w celu celach rozrywkowych. Nie spodobało się to jednak służbom policyjnym, które uznały to za przejaw protestu wobec polityki oszczędnościowej rządu. Z obawy o swoje pensje, funkcjonariusze policji dokonali pacyfikacji wydarzenia na 1500 osób raniąc wiele niewinnych staruszek. Przy okazji protest o charakterze ekonomicznym przerodził się w protest ogólny – emeryci zaczęli wkrótce wykrzykiwać, że nie chcą eutanazji za pomocą pistoletów.

Poszkodowani złożyli pozew zbiorowy przeciw policji, za spowodowanie znacznego uszczerbku na zdrowiu i za spowodowanie zagrożenia podczas imprezy zbiorowej. Żądają 1500 euro odszkodowania na osobę.

Komenda główna policji na razie odmawia komentarza, zapewniając że zajmą się tą sprawą.

Źródło[edytuj]